آموزش پارچه شناسی و شناخت انواع پارچه [بیش از 40 نوع پارچه]

این پارچه دارای دوام و استحکام و مقاومت بالا است و یکی از سبک های مد و فشن است که در تمام دنیا استفاده می شود پارچه چین زیبایی منحصر به فردی دارد و قیمت آن بسیار مناسب به این نوع پارچه هم مطابق به فصل دارای جنس نازک و ضخیم است نکته بسیار مهم و تاکید این است که پارچه جین از جمله مهمترین و بهترین پارچه برای مد و زیبایی به شمار می رود. پارچه های حریر انواع بسیار مختلفی دارند، به زبان ساده تر هر مدل پارچه ای که لطافت خاصی داشته باشد و نسبت به هم ردیفان خود نازک و حالت سبکی داشته باشد جزو حریر های بازار قرار می گیرد. این نسخه های پود ۴.۱ اینچ یا بیشتر روی سطح قرار می گیرند و سپس در پارچه فروش می روند این روش باعث میشود تا پارچه شکل ابریشمی و نرم به خود بگیرد لباس های زنانه و مجلسی از این لباس بسیار استفاده می شود زیبایی خاصی دارد. پارچه گاباردین : نوعی پارچه با بافت ریز از پنبه، پشم یا الیاف مصنوعی با نقوش برجسته تیغ ماهی، جناقی یا مخلوط راه راه اریب است که همواره از سمت راست به چپ یا پایین به بالا بافته میشود.

فوتر: .پارچه های فوتر از الیاف پشم و موی بز تولید می شوند و به شدت باعث گرما می شوند، بهترین نوع پارچه برای پالتو می باشند.فوترهای پالتویی کوبیده شده بوده و حالت شل و وا رفته ندارند. جیر: از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی فرایند خاصی و بوسیله وسایل خاصی رخ آن را پرداخت میکنند و سطح گوشتی را به صورت مخملی در می آورند که بیشتر به عنوان آستر در داخل دیگر محصولات استفاده می گردد. چرم از دباغی پوست حیوانات مختلف مانند گاو گوسفند شتر مرغ کروکودیل مار و حتی کوسه تهیه میشود چرم پارچه های بسیار زیبا و چشمگیر از خاصیت گرمازایی بالایی دارد به همین علت فقط در سوله صد سال از آن استفاده می شود چرم های اصیل معمولا گران قیمت هستند و برای پوشش نوعی پارچه های خاص و زیبا محسوب می شوند. نوعی پارچه جناغی بافت ناهموار پنبه ای می باشد در بافت این پارچه ها پود از زیر دو تار یا بیشتر عبور می کند. پارچههای پشمی از هر نوعی که باشد، 80 درصد هوا را درون خود نگه میدارند و همین امر سبب گرم شدن بدن میشود،برای شستشو آب ولرم رو به سرد برای این پارچه ها مناسب است و بهتر است با شامپو بچه شسته شوندمخصوصا کشمیر و برای خشک کردن نباید آن را آویزان کردمثلا من خودم این لباسهارو بصورت جمع روی دستمالی داخل یک سینی پهنمیکنم تاآب اضافیش گرفته شده تا خشک شوند و بعد فقط بهشون بخار میدم ، حواستون باشه بسیار مستعد کش اومدن و جا انداختن هستن ، زمان اتو بسیار دقت کنید و زمان تعویض لباس از کشیدن آستین و یقه خودداری کنید.

نباید آن را با آب شستوشو داد و با حرارت اتو کرد. با بررسی نقاط مثبت و منفی هر کدام می توانید در نهایت مناسب ترین را انتخاب نمایید. خطوط پارچه جناغی مثبت کاملا آشکار است و طرف منفی رنگ پارچه جناغی آشکار است. ✔️پشت کرپ: در هر دو طرف هم می تواند ظاهر درخشان داشته باشد و هم ظاهر کرپ مانند، قابل استفاده در دوخت لباس. این مدل پارچه به دلیل اینکه ظاهر براق و شفافی دارد، برای دوختن انواع لباس عروس و انواع لباس شب بسیار پرکاربرد و محبوب است. این نوع پارچه می توان از جنس هایی چون ابریشم پشم یا پلی استر تهیه شده باشد این پارچه با ظاهر توری شکل معمولاً دارای حالتی مجعد و پیچ خورده میباشد از این پارچه در تهیه شال و روسری زنانه بسیار استفاده می شود. مواد اولیه در تولید محصول انواع نخ فاستونی شامل پشم، مخلوط پشم و کرک و مخلوط پشم و پلی استر میباشد. کرپ دیور مورد استفاده در این کتاب از جنس نخ پنبه ای و درصد بیشتری جانم باش پلی استر میباشد که باعث ضد چروک شدن پارچه میشود بسیار سبک است و برای دختران و بلوچستان مد روز مانتو پیراهن های کوتاه مناسب است.

جوادی تکس همچنین یک بازار پارچه آنلاین برای خرید جدیدترین و ضروریترین پارچه های مناسب تولید همانند پارچه تریکو ، پارچه تیشرت کیلویی ،پارچه طرح چرم ،پارچه جودون ، پارچه کرپ اسکاچی میباشد تا هر فرد بتواند مطابق با سلیقه شخصی خود، لباس رویاهایش را بسازد. چندتا نکته هست توی انتخاب کرپ ، یکی اینکه چون معمولا برای لباسهای مجلسی و رسمی استفاده میشن خیلی اهمیت داره که میزان چروک شدن پارچه زمان خرید تست بشه و بهش توجه کنیم، کرپ های مرغوب ،۱- مقاومت به چروک شدن دارن.۲-رنگبندی محدود دارن ۳- سبکی پارچه.۴- ضخامت مناسب.۵-بافت سوزنی شکل پارچه.! ✔️دوشس: دارای وزنی سنگین با ظاهری تقریبا غیر درخشان، شکل خود را به خوبی حفظ می کند، دارای رنگ های تیره، قابل استفاده برای دوخت لباس عروس. ✔️پان: دارای ظاهری بسیار درخشان، بافته شده از ابریشم، قابل استفاده در دوخت پیراهن و لباس شب. کرک فلورانس دراپی زیبا دارد این پارچه دارای بافتی محکم تر از آنجا که پلی استر در آن استفاده شده چرا نمیشود در انواع گلدار و ساده موجود از این پارچه می توان برای دوخت کت و دامن پیراهن استفاده کنید و مطمئن باش که لباس تان در طول مجلس شروع و بطور نخواهد شد. ار آنجا که این پارچه نخستین بار در شهر بوستون آمریکا بافته شدهاست و به آن بوستونی میگفتهاند.

دیدگاهتان را بنویسید