آموزش پارچه شناسی و شناخت انواع پارچه [بیش از 40 نوع پارچه]

انواع مختلف پارچه پشمی مانند کشمیر، موهر، مرینو و … پشم مرینو یکی از انواع پشم است که از بدن گوسفندان مرینو تهیه میشود. ست شلوار و مانتو جلوباز مخمل یکی از خاصترین استایلهای زنانه محسوب میشود. اگر قرار است که شلوار چرم (یا مخمل) مشکی خود را با بلوز مشکی ساده ست کنید، به پوشیدن مانتو رنگی متفاوت کنار سایر آیتمها فکر کنید. اگر به هر دلیلی یکی از مدلهای مانتو مخمل (چوب کبریتی، چاکدار، گلدار، جلوباز) شما چروک شد، هرگز آنها را در تماس مستقیم با حرارت زیاد اتو قرار ندهید؛ چرا که برای همیشه فرم زیبای خود را از دست میدهند. پارچه ابریشم یک نوع فیبر طبیعی است که توسط کرم ابریشم برای درست کردن لانه و پیله خود میسازد. خوب است بدانید که معمولا مانتوهای مخمل ظریف از جنس ابریشم را با دست و مدلهای ضخیم مخمل را با ماشین لباسشویی میشویند. این پارچه از استحکام فوقالعادهای برخوردار است و تقریبا در سراسر دنیا دست کم برای دوخت شلوارهای موسوم به جین یا لی کاربرد دارد. ماهوت: پارچه ای که تمام آن از پشم ضخیم ساخته شده و کمی براق و نرم است و سطح آن نیز دارای پرز است.

یکی از راهکارهای مفید در این باره، استفاده از یک چوبلباسی محکم است. اگر از رادیومدا میپرسید که مخمل در کنار چه جنس لباسهایی جذاب و شیک دیده میشود، بدون شک یکی از آنها چرم است. یکی از مدلهای محبوبی که روی مانتوهای زیادی به کار میرود، ایجاد برشهای زیبا و چاکدار کردن آنها است. که یکی از اولین ریز الیافهای این صنعت بود را شروع کرد، این نوع پارچه بعدها به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کرد. هیچوقت در صورت لکه افتادن مانتو مخمل (چوب کبریتی، چاکدار، گلدار، جلوباز) پارچه را با دست نفشارید. مانتوهای مخمل جلوباز با رنگهای زیبا، مدلهای مختلف آستین و… در حال حاضر انواع مختلف پارچه لینن از قبیل لینن ساده بافت، لینن پوششی و لینن داماسک به بازار پوشاک عره شده است. چرم طبیعی: چرم از دباغی پوست حیوانات مختلف مانند گاو، گوسفند، شترمرغ، کروکودیل، مار و حتی کوسه! از جمله خصوصیات پارچه می توان به مواردی همچون عبور هوا از میان تار و پود آن، خنک بودن، نرمی، گوله نشدن، عدم ایجاد حساسیت و انتقال حررات بدن به بیرون اشاره کرد. این پارچه­ها به پوست آسیب نمی رسانند و حساسیت ایجاد نمی کنند. در واقع هیچ کدام از منسوجات چه طبیعی چه مصنوعی وجود ندارند که آلودگی به همراه نداشته باشند، اما الیاف طبیعی آلودگی کمتری ایجاد میکنند.

از آنجایی که میکروفایبرها میتوانند قطری به اندازهی ۰.۲ دنیر داشته باشند، اما تولید کنندگان منسوجات نمیتوانند الیاف پلی استر استفاده شده در تولید میکرو فایبرها را از طریق ریسندگیهای معمول به دست آوردند. در این روش، بخش براق پوست گاو به صورت ورقهای برداشته شده و یک سطح پرزدار به دست میآید که در واقع لایه دوم پوست به حساب می آید. حتی زمانی که بین خرید پارچه کیلویی برای تولیدی مردد هستید میتوانید با درخواست نمونه پارچه رایگان (کالیته) ،بهترین انتخاب را به انجام دهید. ما در دو پاراگراف بالا به معرفی دو نمونه از انواع پارچه حریر پرداخته که بیشترین درخواست را در بین مشتریان ایرانی نیز دارند. از بین بردن لکهها: یکی از اتفاقات اجتناب ناپذیری که اکثر افراد در مهمانی و مراسم تجربه میکنند، لکهدار شدن مانتو مخمل است. اگر شما عاشق مانتوهای چاکدار و پارچه مخمل هستید، خوب است بدانید یکی از جذابترین مانتوهای مخمل مدل چاکدار آن است. قبل از شستوشو مانتو را پشت و رو کرده تا حد امکان از فشار به دور باشد. اتو کردن: تا حد امکان سعی کنید که از چروک شدن بیش از حد مانتوهای مخمل جلوگیری کنید.

علاوه بر خرید، شما همی میتوانید لباسها ،کیف، کفش و اکسسوریهایی نو یا در حد خودتان در اپلیکیشن کمدا بفروشید! همچنین پارچه پلیاستر در صورت ترکیب شدن با سایر الیاف پارچههای دیگر، میزان مقاومت آن بالاتر هم میرود. پارچه توری در ابتدا از ابریشم و کتان ساخته می شده است اما امروزه از نخ پنبه و الیاف مصنوعی برای ان استفاده می شود. از نظر ظاهری پلی استر شبیه به ابریشم است. یک پارچه یا دستمال مرطوب بردارید و روی ناحیه مورد نظر به آرامی بکشید. چه پاییز باشد، بهار یا زمستان مانتوهای مخمل گلدار با ضخامت و متریال مناسب میتوانند برای تکمیل استایل شما مورد استفاده قرار گیرند. کار شما را برای انتخاب یک آیتم جدید و مناسب با متریال مخمل آسان میکنند. این پارچهها هوا را به راحتی عبور میدهند و میتوانند باعث احساس خنکی و تعادل دمای بدن در حین فعالیتهای روزمره شوند. این مانتو کتی با یقه بلیزری زیبا در کت واک برند میومیو به نمایش درآمد. اولویت شما برای خرید مانتو مخمل کدام یک از مدلهای چوب کبریتی، چاکدار، گلدار یا جلوباز است؟ نحوه نگهداری: سعی کنید که مانتو مخمل (چوب کبریتی، چاکدار، گلدار، جلوباز) را در مکان و شرایطی قرار ندهید که به راحتی چروک شده یا تحت فشار قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید