آموزش پارچه شناسی و شناخت انواع پارچه [بیش از 40 نوع پارچه]

پارچه پلی استر بعد از آتش زدن آب و سفت می شود و مانند یک پلاستیک سفت خواهد شد . افرادی که به پارچه های مختلف حساسیت دارند می توانند از پارچه های نخی برای دوخت لباس خود استفاده کنند. و به علت داشتن پروتئین هادی حرارت نبوده و آن را در خود نگه می دارد . در واقع خاکستر پارچه پلی استر به شکل قطرات سیاه و سفت می باشد و دود سیاه رنگ آن بوی شیرینی دارد .حالا آتش را خاموش کنید و مطمئن باشید که شعله ای روی پارچه و کبریت باقی نمانده است. همچنین پارچه 100٪ نخ اجازه می دهد تا هوا به راحتی از آن عبور کند. لباسهای شسته شده با پشم کشمیر باید روی سطح صاف پهن شود تا بهصورت طبیعی خشک شوند. که نسبت به چرم های نبوک و جیر سطح پائینتری از کیفیت را دارد . همچنین بامبو خاصیت ضد اشعه ماورای بنفش دارد و برای پوشاک تابستانی به خصوص برای محافظت از زنان باردار و کودکان در برابر تشعشعات مضر خورشید مناسب است.

بیشتر پارچههای میکروفایبر از ترکیبی از پلی استر و پلی آمید(نایلون) تشکیل شدهاند. بعضی از پارچه ها ترکیبی از پلی استر و نخ طبیعی هستند و بعد از سوزاندن هم سوخته و هم خمیر می شوند. بعضی از پلی استرها خالص و برخی مخلوط هستند . پارچه ها در زمان کنونی انفدر زیاد است که بعضی اوقات برای خرید و انتخاب نوعی پارچه شاید دچار تردید و مشکل شویم و ندانیم کدام نوع از پارچه بهتر و مرغوب تر است. یکی از مهمترین ویژگیهای الیاف بامبو آن است که به شکل منحصر به فردی قابل تجزیه در محیط زیست می باشد . در واقع آن چه راجع به این پارچه مهم است شستوشو و نگهداری آسان آن است. اما در صورت نیاز، میتوان با استفاده از مقدار کمی صابون قلیایی آن را شستوشو داد. پارچههای ابریشمین را نباید با آب شستوشو داد و با حرارت زیاد اتو کرد. البته بدون دستگاه نمی توان میزان نخ و پلی استر به کار رفته در پارچه را تشخیص داد. توری پارچه ای تزئینی بوده و برای لباس های محلی، تزئین سایر لباس ها و وسایل دکوراسیون منزل به کار برده می شود و به طور سنتی یک پارچه لوکس در نظر گرفته می شود زیرا ساخت آن به زمان و تخصص زیادی نیاز دارد .

سنگی که مقاوم تولید می شود معمولا برای لوازم خانگی مانند پرده و کوسن مورد استفاده قرار می گیرد این بازی مانند طراحی و گل دارد به رنگ و لعاب جذابی به خانه شما می دهد. طراحی پارچه یکی از رشته های مد و فشن است که اگر به صنعت مد علاقه دارید میتوانید در آن به تحصیل بپردازید. پارچه نخی همان طور که قبلا به آن اشاره شد، از الیاف طبیعی پنبه تولید می شود. اما باید دقت کنید برای شستشوی این الیاف نرمی خاصی را بکار ببرید . مدل بافت حلقوی پارچه تریکو نرمی و لطافت خاصی به آن میدهد و به همین دلیل بافت تریکو از محبوبیت بسیار بالایی در بین خانمها برخوردار است. این پارچه خنک است و قابلیت جدب آب بالایی دارد. پارچه لینن قابلیت جذب بالا و قابلیت تنفس دارد. جذب رطوبت ، انتقال بخار آب ، نرمی و لطافت می باشند به طوری که نرم تر از الیاف ابریشم و پنبه می باشند .

الیاف بامبو دارای خواص بسیار زیادی می باشند . دانستن خواص و مزایای پارچهها به شما کمک میکند تا مطمئن و به سهولت خرید کنید و لباس مد نظر خود را تهیه کنید. کاربرد های فراوانی که پارچه نسوز دارد ؛ سبب شده تا سالانه سرمایه بسیار عظیمی جهت تولید این محصول صرف شود . اما جنس پارچه های پلی استر با هم تفاوت دارد و برای این که ببینید پارچه تان پلی استر است یا نه ، نیاز به نمونه دارید. پارچه های ساخته شده از آکریلیک گرم و نرم هستند. از پارچه های ابریشم برای تهیه لباس های لوکس معمولا استفاده می شود . پلی یورتان یک پلیمر متشکل از زنجیره ای از واحد های آلی پیوند شده با لینک های کاربامات ( یورتان ) است. با استفاده از پارچه کرپ میتوانید انواعی از لباسها را تهیه کنید و مورد استفاده قرار دهید. همچون پارچه کرپ پلیسه، پارچه پولکی پلیسه، پارچه لمه پلیسه، پارچه کرپ مازراتی پلیسه و… در بافت این پارچه ها پود از زیر دو تار یا بیشتر عبور میکند. پارچه یکی از پرکاربردترین و ضروریترین اختراعات بشر میباشد. پارچه شانل میتواند از الیاف ابریشم، پشم و پنبه ساخت شود و این بدان معنی است که بافت نرم و کرکی دارد و کمی هم براق میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید