انواع پارچه در طراحی لباس – فروشگاه اینترنتی فیوشکا

پارچه ملانژ جزو الیاف های ارزان قیمت دسته بندی می شوند. امروزه به دلیل اینکه از الیاف مصنوعی هم میشه پارچه چرمی تولید کرد و بیشتر پوشاکی که از این نوع پارچه دوخته میشود از الیاف مصنوعی است، و پارچه چرمی مصنوعی کیفیت خوبی ندارد، مردم نسبت به پوشاک چرمی علاقه خود را از دست دادهاند و از این نوع پوشاک کمتر استفاده میکنند. از آن جایی که این پارچه ها از الیاف مصنوعی تهیه شده اند، برای افرادی که تعریق زیادی دارند مناسب نیستند. در ادامه انواع پارچه ها در دکوراسیون داخلی را به شما معرفی می کنم. پارچه های جین دارای بافت پنبه ای هستند و در انواع مدل های کاغذی، نخی، ضخیم، جین کشی و جین غیرکشی تولید می شوند. پـارچه سرای ربانی دارای دو شعبه در تهران و تنوع بیش از 12000 طـرح پارچه های شانتون، پارچه وال، پارچه لینن، پارچه کرپ، پارچه کتان، پارچه فاستونی، پارچه مخمل و پارچه ژاکارد با تضمین کیفیت و قیمت و ارسال رایگان به سراسر کشور آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. مواد طبیعی این گیاه باعث شده تا پارچه های کتان، انعطاف پذیر، خنک و مستحکم باشند.

پارچهها از مواد و الیاف مختلفی به دست میآیند که این الیاف به دو دستهی طبیعی و ساختهی دست بشر تقسیم میشوند. در این روش هم، ابتدا طرحها انتخاب میشوند، سپس اطلاعات کافی درمورد نوع و ویژگیهای پارچهی مورد استفاده و همچنین پالت رنگ آن، جمع آوری میشوند و در آخر طراحان با کمک متخصصین چاپ، مراحل و نوع چاپ را انتخاب میکنند. مصرف دیگر این پارچه نخی در دوخت ملحفه و روبالشی است؛ درواقع چلوارهای سفید به دلیل تراکم تار و پود بالایشان، بیشتر برای دوخت روبالشی و ملحفه استفاده میشوند و در دوخت لباس کاربرد ندارند. مخمل: این نوع پارچه میتواند نخی یا ابریشمی باشد. کرباس یا کرپاس: پارچهای پنبهای و سفید است. چیت ویچی: پنبهای و دورنگ است با طرح چهارخانه. پارچه های ویسکوز براقیت بیشتری نسبت به پارچه های پنبه ای دارند اما به مرور زمان با شستشو، براقیت آن ها کمتر می شود. نرمی و کشسانی این پارچه ها فوق العاده عالی است و در هنگام شستشو تا 30 درصد مقاوم تر می شوند.

این پارچه ها بیشتر مناسب پوشاک ورزشی هستند.البته در پوشاک زنانه نیز به صورت گسترده کاربرد دارد. امروزه شناخت پارچهها بسیار اساسی است و خرید و استفاده از آن باید با تجربه و تخصص صورت گیرد؛ چرا که انواع متعددی از آنها موجود است و هر کدام برای مصرف خاصی بهتر و مناسبتر میباشد. در این روش، بخش براق پوست گاو به صورت ورقهای برداشته شده و یک سطح پرزدار به دست میآید که در واقع لایه دوم پوست به حساب می آید. تا زمانی که کنف به شکل ارگانیک بدون استفاده از مواد شیمیایی تولید شود، یک انتخاب پارچه ی بسیار پایدار است. توجه داشته باشید که برخی از تولیدکنندگان از پروسه های فشرده تر شیمیایی برای سرعت بخشیدن به روند تولید استفاده می کنند که برای محیط زیست مناسب نیست. متقال: پارچهای شبیه به کرباس ولی لطیفتر از آن است و تار و پود متراکمی دارد؛ از آنجا که متقال هم نسبتا ضخیم است، برای لباس مناسب نیست و استفادهاش در دوخت روبالشی و ملحفه است. به دلیل ضخامتش برای لباس مناسب نیست و مصارفی همچون لایی کت، دوخت کفن و… این پارچه که از نخ های ابریشم طبیعی ساخته می شود، برای ساخت لباس های زینتی به کار می رود.

مستحکمترین پارچه های دنیا پارچه های ابریشمی هستند ، ابریشم یک نخ طبیعی است که از پیلهٔ کرم ابریشم گرفته میشود. اگر دوست دارید که با انواع پارچه مجلسی برای دوخت یک لباس زیبا آشنا شوید میتوانید از طریق لینک به مقاله دسترسی پیدا کنید. اگر نگاهی به لحاف و تشکهای قدیمی بیندازید، قطعا میتوانید این نوع پارچه را روی آنها ببینید. برای اتو زدن این نوع پارچه نباید از اتوی داغ استفاده شود زیرا به سرعت پارچه را به سمت خود جذب میکند و جای آن بر روی پارچه باقی میماند. ابریشم مصنوعی بر پایه گیاهی ساخته شده است اما از آن جایی که فرایند تهیه آن پیچیده است و توسط بشر انجام می شود به آن لقب مصنوعی را داده اند. از هزاران سال پیش تا عصر حاضر، انسانها از الیاف طبیعی و مصنوعی نخ میریسیدند و پارچه میبافتند تا از آنها در دوخت لباس، کیف، کفش، وسایل خواب و… میتوان گفت تقریبا همۀ پارچهها از نخ هستند که الیاف آنها ممکن است منشا گیاهی (پنبه، کتان،کنف و…)، حیوانی (ابریشم، پشم و…)، معدنی (پنبه نسوز، شیشه و…) و یا مصنوعی (نایلون، داکرون، ترگال و… ) داشتهباشد، اما در کشور ما پارچه نخی صرفا به پارچههایی اطلاق میشود که نخ آنها از الیاف پنبه درست شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید