انواع پارچه را بشناسید

نامگذاری این پارچه ها بر اساس تعداد جهت کشش پارچه است. در تولید جین ها پود از زیر دو تار یا بیشتر عبور میکند. این پارچهها بیشتر مناسب لباسهای راحتی، منزل و لباس نوزادان است. پارچه نخی به راحتی هوا را از میان تار و پود خود عبور میدهد و برای افرادی که پوست های حساس دارند بسیار مناسب است و از این پارچه برای دوخت انواع لباس استفاده میگردد. در واقع تریکو یکی از انواع بافت های گره ای است و تمامی انواع آن را شامل نمیشود. خواص بخصوص آن به گونه ای است که قادر به جذب میزان زیادی مایع (تعرق بدن) و تبخیر سریع آن در فضا است. با توجه به اینکه بامبو دارای خواص منحصربه فرد ضدباکتری است، برای تولید لباس زیر، تیشرت و جوراب میتواند مورد استفاده قرار گیرد. الیاف تریکو امکانات طراحی وسیعی دارد که می توان لباس را به وسیله آن با فرم دلخواه تهیه کرد. از جمله در ساخت جورابهای نایلونی که به علت قابلیت کششی زیاد در قسمت زانو و مفاصل کیسه ای نمیشود. پارچه ای که تصور میشود آرام بخش و مطمئینترین باشد، پارچهی پنبهای نام دارد. پارچه کشمیر بهقدری نرم و لطیف است که با لمس آن از اینهمه لطافت و ظرافت لذت خواهید برد.

برای شناخت بهتر و دقیق تر پارچه ها و اطلاعات مربوط به آن ها می توانید از سایت فروشگاه و مجله اینترنتی پارچه نگار استفاده نمایید. بافندگی هنر در هم بافتن رشته های تار و پود است که به وسیله دستگاه بافندگی انجام می شود، بافندگی فرآیند بسیار مهمی برای تولید پارچه است که در طی آن دو مجموعه مختلف از رشته ها یا نخ ها در هم بافته می شوند. چگونه پارچه تریکو مناسبی را برای دوخت محصولات مختلف انتخاب کنیم؟ تریکو اصطلاح رایجی است که در خصوص بافت های گره ای به کار برده می شود و نوعی بافت پارچه است نه نوع نخ یا دوخت لباس. ما در فرم پوش از این پارچه برای دوخت لباس کار استفاده میکنیم. این الیاف دارای مقاومت عالی در مقابل سایش هستند. به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز سمنان، در پی گزارش اتش سوزی در شهرک صنعتی ایوانکی، ۱۰ تیم امداد و نجات و آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند که آتش سوزی در واحد تولید پارچه حریر الیاف در شهرک صنعتی ایوانکی مهار شد. جیر از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی فرایند و مراحل خاص و بوسیله دستگاه های مخصوصی آن را پرداخت میکنند و سطح گوشتی را به صورت مخملی در میآورند که بیشتر به عنوان آستر در داخل دیگر محصولات مورد استفاده قرار میگیرد.

از الیاف ساقه ی کتان به دست می آید.از این الیاف نخ کتانی هم درست میکنند. بسیار سریع خشک میشوند ، زیرا رطوبت کمی به خود جذب میکنند. الیاف سلولز تولید شده از گیاهانی است که به صورت خمیر پردازش میشوند. 2- پارچههای کتانی دارای سطح صاف و درخشنده اند زودتر از پنبه تمیز میشوند. پارچه ی جین پارچه ی جناغی با بافت ناهموار پنبه ای است. استفاده میشود. و هم برای استفاده از وسایل منزل مانند زیر پرده ای و یا رو بالشتی استفاده میشود. این پارچه صنعتی در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل رایج بوده و بسیار زیبا و محبوب است. شما برای دنبال کردن این رشته باید هم چشمان تیزبینی داشته باشید و از خلاقیت و شم هنری خاصی برخوردار باشید، هم به طور تخصصی و آکادمیک آن را بیاموزید. شما پارچه فایبرگلاس را در لباس و یا در رخت خواب نخواهید دید، اما مواد سازنده آن عایق و نگه دارنده عالی گرما میباشد که اغلب در دیوارها و اتاق زیر شیروانی یافت می شوند.

شما گاهی آثار وینیل را در پوشاک و گاهی اوقات در خانه خواهید یافت. پلیاستر مضرات خاص خود را دارد، اما اگر پلیاستر با کیفیت بالا بخرید این پارچه کیفیت بسیاری از پارچهها موجود در بازار پارچه را به شما میدهد. شما برخی از پارچه های صنعتی را در طراحی داخلی خواهید یافت، اما اغلب همراه با الیاف مصنوعی و طبیعی میباشد. پارچه های جیر زودتر کثیف می شوند و به مراقبت بیشتری نیاز دارند. این تبخیر به خودی خود منجر به تنفس بهتر پوست، جلوگیری از بوی بد و ممانعت از تشکیل باکتری خواهد شد. توییل به نوع خاصی از بافندگی اشاره دارد که منجر به یک الگوی مورب می شود. پلاستیک : مواد مصنوعی مانند اکریلیک، نایلون، پلی استر و مواد شیمیایی پلاستیکی بکار رفته در لباسها که گرما ساز است. الیاف مُدال استقامت زیادی نیز در برابر گرما دارد. از کتان برای ساخت لباس و مبلمان منزل نیز استفاده میشود. از این پارچه برای لباس هایی مثل کاپشن یا سویی شرت نیز استفاده میشود. در پارچه هایی که از الیاف حیوانی تولید می شوند، از پشم، کرک و موی حیوانات استفاده می شود. از پارچه جیر معمولا برای پوشیدنی هایی استفاده میشود که نیاز به دوام و مقاومت بالایی دارند مانند کیف و کفش.

دیدگاهتان را بنویسید