انواع پارچه را بهتر بشناسیم

از نخ نایلون برای تهیه جوراب ساق بلند، آستری، مایوی شنا، لباس ورزشی، پارچه دانتل، بارانی، پوشاک پلیسه دار و پارچههای کشباف استفاده میشود. پشم مرینو یک نوع الیاف مجلل بوده و به طور مکرر برای جوراب و لباس های بیرونی استفاده می شود. این پارچه با چندین نوع الیاف ترکیب می شود تا کشش داشته باشد و برای همه چیز از شلوارجین گرفته تا لباس ورزشی و جوراب مورد استفاده قرار می گیرد. ماسلین به عنوان پارچه ای استفاده می شود که در نمونه های اولیه برای آزمایش الگو ها قبل از برش و دوخت کار نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. ماسلین نوعی پارچه نخی است که بافت ساده ای دارد بدان معنا که یک نخ پود متناوب در زیر و یک تار متناوب در قسمت رویی دارد. توایل نوع خاصی از پارچه های چاپی با الگوهای عاشقانه در یک رنگ سیاه، آبی یا قرمز است. تور پارچه ای ظریف است که از نخ تهیه می شود و با استفاده از طرح ها و الگوهایی با بافت باز ساخته می شود.

ما به دور از تمام سفسطه ها برآن آمدیم تا مجموعه ای کامل از انواع پارچه را با کمک گرفتن از نساجان خارجی و وطنی جمع آوری نماییم. در ابتدا ویدئویی را ببینید تا کمی با پارچهها آشنا شوید و بعد به سراغ جزئیات کامل میرویم. قیمت طاقه پارچه در هر کارخانه ای متفاوت میباشد .در واقع قیمت طاقه پارچه به چندین علت بستگی دارد .اول وجود واسطه بین خریدار و تولید کننده , واسطهها پارچهها را از تولیدکنندگان خریداری میکنند و با سود جزئی میفروشند که این یک امر طبیعی است و در همه جای دنیا وجود دارد .(پس اگر شما بتوانید تولیدکنندگان را پیدا کنید و مستقیم از تولیدکننده خریداری نمایید بسیار به صرفه تر خواهد بود ) .دیگر عاملی که در قیمت طاقه پارچه اثر میگذارد ممکن است چگونگی تولید پارچه و موادی که برای آن به کار رفته میباشد .پارچههایی که با نخهای با کیفیت و رنگهای با کیفیت میخورند و توسط ماشینهای با کیفیت بافندگی تولید میشوند ممکن است کمی گرانتر از پارچههایی که به این گونه تولید نشدهاند , باشند . الیاف بسیار ظریف این پارچه نسبت به پشم گوسفند گرم و سبک تر است.

مودال اغلب برای استحکام بیشتر با الیاف دیگری مانند پنبه و اسپندکس ترکیب می شود و به دلیل احساس نرم و گران بودن، نوعی پارچه مجلل به حساب می آید زیرا گران تر از پنبه یا ویسکوز است. به همین دلیل انواع دیگری از ابریشمهای ترکیبی مانند تافتهی ابریشم و ساتن ابریشم ساخته شدند که بسیار پرطرفدار هستند. ابریشم به دلیل درخشش و لطافت شهرت زیادی دارد. این نوع پارچه ها به دلیل اینکه از الیاف حیوانی تولید شده اند، با طبیعت سازگاری بیشتری را دارند و دارای خاصیت ارگانیک می باشند. در این قسمت از دنیای مد نمناک نگاهی به انواع پارچه ها و نحوه شناسشایی آن ها خواهیم داشت. چرم پارچه ای بادوام و مقاوم دربرابر چروک است که بر اساس پوست حیوانی که از آن تهیه شده، رنگ و ظاهر متفاوتی خواهد داشت. اصطلاح کتان به بخشی از گیاه پنبه گفته می شود که طی جوشیدن تشکیل شده و پارچه ای نرم و بادوام برای لباس های روزمره ای چون پیراهن و ملحفه محسوب می شود .

این پارچه اغلب برای پیراهن های دکمه دار، لباس و رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد. مورد استفاده قرار می گیرد. ویسکوز نوعی پارچه ابریشم نیمه مصنوعی ساخته شده از خمیرچوب است که به عنوان جایگزین ابریشم مورد استفاده قرار می گیرد. از پارچه ی ابریشم استفاده می شود. مانتو گل پوشان برای دوخت مانتوهای تابستانی از پارچه نخی استفاده می کند. به عنوان مثال، استفاده از برک و پشمی برای دوخت کت و شلوار و پالتو مناسب می باشند و فرم و ایستادگی بسیار خوبی دارند. این پارچه ها هم کشسانی بسیار بالایی دارند و معمولا تا 5 برابر اندازه واقعی خود، کش می آیند. برای کاهش رنگدهی اینگونه پارچه ها نیز می توانید قبل از برش، مدتی در آب نمک قرار دهید . داماس پارچه ای با طرح ژاکارد است زیرا الگو به جای اینکه روی آن چاپ شود ، در پارچه بافته می شود که ترکیبی از دو روش مختلف خواهد بود. نخ پنبه را با روش بافندگی به پارچه یا بافته های پنبه تبدیل می کنند. پارچه ارگانزا یکی از انواع پارچههای بسیار سبک و ساده است که به روش ساده بافته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید