انواع پارچه را بهتر بشناسیم

البته توجه داشته باشید که قیمت پارچه بسیار مهم می باشد و برخی فروشگاه های کلاه بردار با قیمت بسیار بالایی پارچه ها را به فروش می رسانند. به همین دلیل بهتر است تا برای خرید پارچه با انواع آن آشنا شده و فارغ از قیمت به دنبال کیفیت بالا و مرغوبیت باشید. همچنین بعضی از پارچه ها ثبات رنگی ندارند. کاملا قابل بازیافت بوده و هیچ نیازی به تکثیر عنکبوت ها ندارد. حتی اگر طرفدار عنکبوت ها نباشید، آنها مخلوقات بسیار مهمی به چند دلیل هستند. اگر شک دارید، نگاهی به لباس تن تان بیندازید، اگر لباس تان از ۵ سال پیش که دوش گرفتید، تا امروز رنگ قهوهای و ظاهری خشک به خود گرفته و در حال ورقه ورقه شدن است که هیچ، در غیر این صورت شما پارچه به تن دارید. آنها نیاز به شفاف سازی داده های مربوط به میزان مصرف انرژی و آب در هر کیلوگرم از پارچه دارند. پلیمر حاصل از ترکیب این دو ماده توسط پمپ از صفحات رشته ساز عبور داده میشود که تحت تأثیر هوای سرد به شکل لیف تبدیل میشوند.

کتان از الیاف مختلف و در درجه اول از الیاف طبیعی گیاهان ( سلولز) تشکیل شده است که یک ترکیب آلی نامحلول برای ساختار گیاه بوده و ماده ای نرم و کرکی می باشد . است. بسیاری از پارچهها با ترکیب دو الیاف طبیعی و مصنوعی تولید میشوند که با تغییر درصد و میزان الیاف طبیعی مصنوعی دنیای متنوعی از پارچه را ارائه میدهند. درحال حاضر پوست گاو محبوب ترین نوع چرم است و تقریبا 65 درصد از کل چرم تولید شده را شامل می شود. نخ پنبهای از طریق بافندگی، به پارچه یا بافته های پنبه ای تبدیل می شود. پشم مرینو یک نوع الیاف مجلل بوده و به طور مکرر برای جوراب و لباس های بیرونی استفاده می شود. مودال پارچه ای نیمه مصنوعی بوده که از پالپ درخت راش ساخته می شود و در درجه اول برای لباس زیر و لباس خواب، ملحفه و حوله مورد استفاده قرار می گیرد. جیر نوعی چرم است که از قسمت زیرین پوست حیوان ساخته می شود و به آن سطح نرمی می دهد. جیر معمولا از پوست بره به دست می آید.

اغلب از نخ پنبه برای بافت این پارچه استفاده میشود. بیشترین طرحهایی که روی پارچههای ژرژت استفاده میشوند معمولاً از طرح گلدار است و این طرحها علاوه بر زیبایی، تولید و فروش خوبی دارند. ابریشم: پارچه ابریشم از جمله پارچه هایی است که از الیاف طبیعی تولید شده اند این نوع پارچه از پیله کرم ابریشم تهیه می شود و همچنین به دلیل طبیعی بودن این نوع پارچه، هنگامی که سوزانده می شوند بوی موی سوخته می دهند. مشخصه متمایز بافت گرههای این مدل پارچه، الگوی مورب آن است. این بافت به عنوان بافتی از پشم شناخته می شود اما در واقع از مو تشکیل شده است. این پارچه همچنین می تواند از الیاف مصنوعی و در درجه اول از پلی استر و نایلون تهیه شود. به همین دلیل، این که پارچه فروشها بگویند که این محصول نخی است مزیتی به حساب نمیآید، بلکه خریدار باید قدرت تشخیص پارچه مرغوب را از پارچه بی کیفیت داشته باشد. این پارچه شباهت زیادی به شیفون ابریشمی دارد بنابراین در تشخیص و خرید باید دقت لازم را انجام داد. شیفون نوعی پارچه ابریشمی سبک بوده که بافت ساده ای داشته و کمی درخشش دارد.

ژورژت از شیفون درخشندگی و ارتجاع کمتری داشته و کمی سنگین تر است. جیر: از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی فرایند خاصی و بوسیله وسایل خاصی رخ آن را پرداخت می کنند و سطح گوشتی را به صورت مخملی در می آورند که بیشتر به عنوان آستر در داخل دیگر محصولات استفاده می گردد. از کتان، لنین،پشم، موهیر و الیاف مصنوعی نیز میتوان برای تهیه مخمل استفاده کرد و همین باعث می شود مخمل پارچه ای گران نباشد و در لباس های روزمره نیز استفاده شود. از ابریشم برای لباس های رسمی، لوازم جانبی ، ملحفه ، تودوزی و سایر موارد استفاده می شود. اما جذب رطوبت در پارچه کتان وابسته به الیاف استفاده شده در آن می باشد. اما ماجرا به همین جا ختم نمی شود. فرآیند تولید آن فرآیندی با نام حلقه-بستهاست که به نظر می رسد میان کارخانه های تولید پایدار رایج می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید