انواع پارچه را بهتر بشناسیم

پارچه لینن با حالت کنفی اصولا در خیاطی این پارچه را با دوخت راحت و با دوام میشناسند. شاید تعجب کنید که استفاده از این نوع پارچه به یکی دو دهه اخیر مربوط نمی شود بلکه قدمت پارچه لینن با قدمت مومیایی های مصر برابری می کند. از بز نژاد آنقره ٬ سالیانه مقدار زیادی موی بلند و لطیف به دست می آید که موهر نامیده می شود . علاوه براین، پارچه ها در عرض های مختلفی تولید میشوند و بدون شک هرچه مقدار عرض بیشتر باشد، در نهایت قیمت آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. باید بدانید که ضخامت پارچهی کشمیر از بسیاری از پارچههای دیگر بیشتر است بنابراین میتواند حرارت بدن را حفظ کند. نکات بسیار مهمی هستند که در خرید پارچه باید به آنها توجه کنید و بعد از آن به سراغ رنگ و طرح پارچه مورد علاقه خود بروید. لباسهای شسته شده با پشم کشمیر باید روی سطح صاف پهن شود تا بهصورت طبیعی خشک شوند. 4- بعد از شستن نباید آنرا آویزان کرد بلکه بهتر روی پارچه نخی پهن کنیم . اگر بخواهیم پارچهها را به دو دسته کلی تقسیم کنیم میتوان گفت آن ها در دو گروه مصنوعی و طبیعی قرار میگیرند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در یادداشت امروز، شما را با نحوه انتخاب و خرید یک پارچه مناسب برای دوخت لباس آشنا کنیم. این الیاف منعطف هستند و بهسادگی در همه فرمهای مختلف تولید و به شکل نخهای سبک یا سنگین تنیده میشوند. پارچه کشمیر انواع مختلف دارند و باکیفیتهای مختلف تولید میشوند و درنتیجه کاربردهای متنوعی نیز دارد. الیاف کشمیر بعد از جمعآوری بر اساس ضخامت، طول و رنگ و کیفیت درگروهای مختلفی تقسیم میشوند. بافت این پارچه ظریف، محکم، سبک و لطیف است و لباسهای تهیهشده از آن دارای کیفیت فوقالعادهای هستند. از مزایای اصلی نوع پشمی میتوان به دوام، رنگ با کیفیت و قدرت عایق بالا اشاره کرد. پارچه فاستونی در سه حالت پشم، الیاف مصنوعی مثل پلی استر و یا ترکیبی از این دو به فروش میرسد. البته ترکیبی از هر دو نوع طبیعی و مصنوعی نیز وجود دارد. گاباردین: نوعی پارچه با بافت ریز از پنبه، پشم یا الیاف مصنوعی با نقوش برجسته تیغ ماهی، جناقی یا مخلوط راه راه اریب است که همواره از سمت راست به چپ یا پایین به بالا بافته میشود. نخ لاکرا نوعی الیاف مصنوعی است که خاصیت کششی داشته و در صنایع پوشاک کاربرد زیادی دارد. پارچه کتان موجود در بازار که در فروشگاه های مختلف عرضه می شود با آن چه که در صنعت نساجی به عنوان پارچه کتان شناخته می شود، کاملا متفاوت است.

3 نوع پارچه کتان ضخیم، لایت و پیچ در بازار موجود است که برای دوخت مانتو استفاده می شود. بنابراین استفاده از نایلون در صنعت نساجی رونق گرفت تا جایی که برای تولید لباس زنانه از قبیل جوراب و لباس زیر نیز مورد استفاده قرار گرفت. بنابراین انتخاب یکی از انواع آنها برایتان دشوار شده و باعث سردرگمی شما میشود. پارچه کشمیر نیز مانند انواع مختلف پارچههای پشمی برای جلوگیری از آب رفتن و گلوله گلوله شدن و پیچ خوردن در زمان شستشو، نیاز به مراقبت دارد؛ بنابراین لباسهای دوختهشده با پارچه کشمیر نیز به دلیل ظرافت و لوکس بودن نیاز به مراقبت ویژهتری دارند. البته نمونه هایی از پارچه کتان در اطراف دریاچه سوئیس کشف شده است که مربوط به ۸ هزار سال قبل از میلاد مسیح می باشد. تصور عموم مردم بر این است که پارچه کتان از الیاف سلولزی ساقه گیاه کتان تولید می شود. پارچه کرباس یا کتان نازک، یک نوع پارچه فرانسوی با طرحهای زیبا و رمانتیک است که طرحهای آن معمولاً از قرار گرفتن یک رنگ ساده مثل مشکی، قرمز یا آبی روی یک پسزمینه سفید ایجاد میشود.

حتی زمانی که بین خرید پارچه کیلویی برای تولیدی مردد هستید میتوانید با درخواست نمونه پارچه رایگان (کالیته) ،بهترین انتخاب را به انجام دهید. پارچه کرپ انواع گسترده ای دارد و جزو لاکچری ترین پارچه ها در گذشته به شمار می رفت. شاید شما جنس بعضی از پارچه ها را دوست نداشته باشید. سطح صاف و براق ابریشم آن را از بقیه انواع پارچه متمایز میکند. که آن را از بقیه متمایز میکند. زادگاه های اولیه ی بامبو چین و تایوان می باشند که این امر تولید محلی آن را در آمریکا سخت می کند اما به لطف تجارت جهانی دسترسی به آن ممکن می باشد. این امر در مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند خطرناک است چون منجر به کاهش دسترسی به آب آشامیدنی تمیز می شود. حتی میتوانید از مشهورترین پارچه داخلی و خارجی که در تولید انواع مدل مانتو جدید ، پارچه کیلویی عمده به قیمت کارخانه ،لباس خواب زنانه ، پیراهن مردانه ، پیراهن و لباس مجلسی زنانه ، لباس بچه گانه ، شومیز زنانه و دخترانه و انواع لباس زیر مردانه را به صورت آنلاین با کمک راهنمای تبدیل یارد به متر خریداری کنید. افرادی که طراحی لباس انجام میدهند معمولا به دنبال این هستند که لباس متفاوتی را طراحی کنند، این لباس متفاوت تنها از نظر الگو و برش متفاوت نیست بلکه استفاده از پارچه های خاص است که آن لباس را منحصر به فرد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید