انواع پارچه را بهتر بشناسیم

قیمت پارچه کتان معمولاً از سایرین بالاتر میباشد. به همین دلیل قیمت این پارچه گران نیست و برای دوخت انواع لباسهای روزمره، دکوراسیون داخلی منزل، روکش مبل، پرده، بالش و… فرآیند بافت و نساجی دارای زیر مجموعه های مختلفی می باشد و به کمک تجهیزات و ماشین آلات متعدد عملیات بافت، رنگرزی و تکمیل صورت میگیرد. همان طور که از نام این گروه مشخص است، الیاف به کار رفته در آنها کاملا طبیعی بوده و از گیاهان مختلفی از قبیل پنبه و کتان تولید میشوند. پارچه توری در ابتدا از ابریشم و کتان ساخته میشد، اما در حال حاضر از پنبه و الیاف مصنوعی نیز درست میشود. پارچه مخمل در ابتدا از الیاف ابریشم درست میشد ولی در حال حاضر میتوان این نوع پارچه را از الیاف دیگری مثل پنبه، لینن، پشم، موهر و الیاف مصنوعی تهیه کرد. چلوار: پارچه ای از جنس پنبه که از آن پیراهن، ملحفه، روبالشتی و زیر جامه تهیه می کردند. البته نمونه هایی از پارچه کتان در اطراف دریاچه سوئیس کشف شده است که مربوط به ۸ هزار سال قبل از میلاد مسیح می باشد.

هر چه بیش­تر در این محلول بمانند، سفیدتر و البته کم دوامتر می­شوند. البته ویسکوز با نام ریون هم معرفی شده و شناخته می شود.الیاف ویسکوز از بازسازی منابع طبیعی مانند چوب و مواد زراعتی مرتبط مانند کاه برنج و تفاله نیشکر ساخته می شود. برای تولید این الیاف، مواد اولیه را به صورت خمیر در می آورند که از این لحاظ خیلی به فرآیند تولید کاغذ شباهت دارد. این پارچه به دلیل شباهت ظاهری معمولا با تارتان اشتباه گرفته می شود. آخرین پارچه ای که می خواهم به شما معرفی کنم، چرم است. تمیز کردن هود یک گام بسیار مهم در مراقبت از آشپزخانه شما است. فیلتر گریس هود شما تمام ذرات چربی را حفظ می کند. اگر هود شما از فولاد ضد زنگ ساخته شده است، می توانید با موم زنبور عسل کمی درخشش را به دست آورید. پارچه ابرو و بادی آبرفت دارد و همچنین ضد حساسیت نیز هست. همچنین بهتر است برای شستشوی پارچه پلی استر از آب ولرم استفاده شود.

پلی استر در برابر انبساط و انقباض و ساییدگی نیز از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است. به عنوان مثال، استفاده از برک و پشمی برای دوخت کت و شلوار و پالتو مناسب می باشند و فرم و ایستادگی بسیار خوبی دارند. برای همین اثر می توانید از سرکه مقطر استفاده کنید و مقداری پودر جوش شیرین داخل آن بریزید. فیلتر را در آب گرم قرار دهید و مقداری سرکه و جوش شیرین به آن اضافه کنید. همچنین میتوانید سینک ظرفشویی را با نسبت ۱:۲ جوش شیرین به سرکه سفید تمیز کنید. دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیتر آب را با هم ترکیب کنید. محلول ملایمی از مواد شوینده غیر اسیدی و آب را با هم مخلوط کنید. کف را با محلول تمیز کنید، در صورت لزوم، هر ناحیه سرسخت را با یک پارچه نرم تمیز کنید. با اسفنج، آن را به آرامی تمیز کنید تا هر گونه چربی پاک شود.

تمیز کردن هر قسمت از آشپزخانه را در یک روز انجام دهید بدین صورت طی یک هفته آشپزخانه خود را تمیز کردهاید و زمان زیادی هم از دست ندادهاید. در صورت امکان، قبل از رفتن به خرید مواد غذایی این کار را انجام دهید تا اقلام قدیمی تاریخ مصرف گذشته دور ریخته شوند و در نتیجه فضایی برای مواد غذایی جدید ایجاد شود. ما یک روال اساسی نحوه تمیز کردن آشپزخانه را به شما در اکالا بلاگ آموزش میدهیم تا به تمام قسمتهای کثیف اصلی آشپزخانه خود برسید و یاد بگیرید که آشپزخانه خود را مانند یک حرفهای تمیز کنید. بعد از اینکه پارچه را باز کردید و متوجه شدید جوانهها جون دار هستند بذرها را به ظرفی که دوست دارید منتقل کنید. مشعلهای گازی را میتوان با دست و با آب گرم و صابون شست و شو داد. برای از بین بردن چربی داخل فر و محفظههای آن محلولی از سرکه و لیمو را با کمک اسفنجی به دیوارهها بکشید و بگذارید چند دقیق محلول باقی بماند. برای تمیز کردن سینک ابتدا پودر صابون را داخل آب گرم بریزید و مخلوط کنید و با اسفنج دیوارههای سینک خود را بشویید و چند دقیقه بگذارید کف بر روی دیوارهها بماند و سپس با آب گرم آبکشی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید