انواع پارچه های لباسی – برنس مد

پارچه نسوز عموما به منسوجاتی گفته میشود که از بافت انواع نخ ها تشکیل میشود . پارچههای نسوز مانند آزبست از جمله معروفترین پارچههای معدنی در بین توده مردم هستند. هم چرم طبیعی که از پوست های مختلف حیوانات به دست می آید و هم چرم مصنوعی، بین مردم محبوبیت زیادی دارد. پارچه های پنبهای در ایران نخی نام دارند. ضخامت و جنس کرپ متفاوت بوده و میتوان آن را یکی از انواع پارچه مجلسی نام برد. با چه بذرهایی میتوان سبزه درست کرد ؟ اگر از رادیومدا میپرسید که مخمل در کنار چه جنس لباسهایی جذاب و شیک دیده میشود، بدون شک یکی از آنها چرم است. اجازه دهید قبل از معرفی مدلهای شیک مانتو مخمل (چوب کبریتی، چاکدار، گلدار، جلوباز)، کمی درباره انواع پارچههای مخمل بدانیم. اگر برای داشتن یک مانتوی جدید و شیک به مانتویی از جنس مخمل فکر کردهاید، پیشنهاد میکنیم این نوشته از رادیومدا را در مورد مانتو مخمل (چوب کبریتی، چاکدار، گلدار، جلوباز) تا انتها دنبال کنید. یکی از زیباترین ویژگیهای مخمل درخشندگی و براق بودن آن است که این پارچه را به یک متریال عالی برای دوخت انواع لباسهای شیک و مجلسی تبدیل کرده است. سبزه یکی از آن سینهای اصلی است که همیشه در سفره حضور دارد.

بگذارید با کمی آب که لا به لای بذرها قرار میگیرد به مدت ۶ ساعت (یک شب تا صبح) بماند. روزی دو بار (صبح و شب) سبزهها را زیر شیر آب بگیرید (از بغل آب بدهید که نظم سبزهها با فشار آب به هم نخورد) و بعد آب ظرف را خالی کنید. در مورد زیبایی سبزهها نیز گفتنی است که سبزههای ماش و عدس ریز و پر پشت هستند و بالای ساقه سبزهها برگهای ریزی وجود دارد که آن را بسیار زیبا میکند. در طول ایام عید هر روز باید به سبزهها آب بدهید. اما پارچههای مصنوعی به دلیل استفاده از پلاستیک و روغن، بیشتر دافع آب و مایعات هستند. ممکن است برای دوخت لباسهای ورزشی بهترین مواد الیاف مصنوعی باشند و برای برخی لباسها الیاف طبیعی انتخابی بهتر. ریون یا ابریشم مصنوعی نوعی پارچه است که از الیاف سلولوزی ساخته شده است، همچنین ریون یکی از پرطرفدار ترین نوع از بین پارچه های مصنوعی می باشد. از انواع پارچه های موجود می توان به پارچه های نخی، پلی استر، ویسکوز، لینن، لاکرا، جیر، چرم طبیعی، چرم مصنوعی، کتان، ابریشم، جین، ریون، نایلون، کرپ، ساتن، حریر، بنگالین، مخمل، لمه، برزنت، ریکو و مرسریزه نام برد. نام چند شغل که این پودمان در آن ها کاربرد دارد را نام ببرید.

همانطور که از نام این مدل پارچه مشخص است مورینو از انواع پشم به شمار میرود که با استفاده از پشم گوسفندان به وجود میآید. پارچه کشباف یک پارچه نرم و کشی است که در اصل از پشم درست میشود. پارچههای مخمل بافت لطیف، ساده و نرمی دارند که در طرح و رنگهای مختلفی تولید میشوند. پارچه مخمل بسیار زیبا و دارای ظاهری منحصربهفرد نرم و براق است. ابریشم از جمله الیاف حیوانیست و برای تولید پارچههای دستباف زیبا، لطیف و با ارزش به کار میرود.این پارچه لوکس و گران قیمت، دارای سطحی نرم و براق است که از جوشاندن پیله های کرم ابریشم به دست میآید. پارچه های نخ و پنبه بسیار پرطرفدار و پرکاربرد هستند. اما ما روی تعدادی از پارچههای خاص و پرطرفدار مخمل تمرکز کردهایم که مناسب دوخت مدلهای مختلف مانتو هستند. هزاران سال پیش مخمل پارچهای لوکس، لطیف و ساخته شده از ابریشم بود که تنها قشر ثروتمند و اشراف، امکان استفاده و پوشیدن لباسهایی از جنس آن را داشتند؛ اما خوشبختانه با پیشرفت صنعت منسوجات، امروزه علاوه بر ابریشم انواع پارچههای مخمل دیگری هم عرضه شدهاند که به همه افراد امکان پوشیدن لباسهای مخمل را میدهد. با گسترش پارچه ریون انواع مختلفی از ان عرضه شد که محبوبترین آنها ویسکوز، مودال و لیوسل است.

دانشکده هنر و معماری در سال 1387 با تاسیس رشته معماری کار خود را آغاز و با توسعه سایر گروه­ها و رشته ها گسترش یافت. برای خرید یک مانتوی شیک با تنخور عالی گزینههای زیادی پیشرو دارید که ممکن است حسابی فکر شما را به خود مشغول کند. پارچه پشمی دارای تراکم و ضخامت زیادی است و به همین خاطر در تولید لباس های زمستانی کاربرد فراوانی دارد. آن را تحت فشار، رطوبت و حرارت زیادی قرار میدهند تا الیاف پشمی درون یکدیگر فرو روند و فوتر را تشکیل دهند. پارچه لینن یا همان الیاف کتان که بسیاری از افراد آن را به اشتباه لنین می نامند، یکی از انواع پارچه هایی است که با توجه به نوع بافت آن زیبایی شگفت انگیزی به لباس های شما می بخشد. به همین دلیل خوشبختانه لباس های دوخته شده با مخمل از تنوع خوبی در بازار برخوردار هستند. پارچههای مخمل انواع مختلفی دارند؛ مانند کشی، صاف، کوبیده، ابریشمی و… معیارهایی مانند جنس مانتو، مدل مانتو، رنگ و… یکی از پارچههای لوکس مخمل، مدل کوبیده آن است که دارای سطحی صاف و پرزدار میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید