انواع پارچه های لباسی – برنس مد

هنگام تمیز کردن، پارچه پلی استر وظیفه تمیز کردن را بر عهده دارد و در کنار آن پلی آمید قابلیت جذب را ایجاد میکند و ضخامت پارچه را بهبود میبخشد. چرم طبیعی از دباغی کردن پوست انواع حیوانات مثل گاو، گوسفند،بز ، شترمرغ، کروکودیل، مار یا حتی کوسه و غیره … در صورتی که نمک موجود در آب باعث ایجاد لکه شد، از کمی سرکهی سفید برای تمیز کردن آن میتوانید استفاده کنید. شناخت پارچهها، جنس و طرح آنها، بخصوص برای افرادی که در زمینه طراحی یا دوخت لباس فعال هستند، بسیار مهم است. امکانات طراحی وسیع. در تریکوی بافی پودی می توان لباس را با فرم دلخواه تهیه کرد مانند یقه ،حلقه آستین و آستین. به عنوان مثال در صنعت تولید ترکیو از ماشین آلاتی استفاده می شود که بافت آنها تاری پودی نبوده و به صورت گرد باف انجام می شود. تریکو: پارچه تریکوی پودی در جهت عرضی و طولی قابلیت کشش دارد. تریکو نوعی از پارچه می باشد که در جهت عرضی و طولی قابلیت کشش دارد.پارچه تریکو را با نخهای متفاوت تولید می کنند که هر یک اندازه کش آمدن آنها متفاوت می باشد ولی اگر خواسته باشید کش بسیار داشته باشد باید از نخهایی همچون لاکرا استفاده کنید.

پس اگر خواسته باشید از پارچه تریکو کشی استفاده کنید بهترین منسوج، محصولی است که از نخ لاکرا استفاده شده باشد. جین ارگانیک : که از پنبه تهیه میشه و حتی برای رنگش هم از مواد طبیعی استفاده میشه. در حال حاضر، پلی استر به یکی از محبوب ترین مواد کاربردی در صنعت مد و طراحی داخلی تبدیل شده است. طراحی پارچه میتواند به دو صورت انجام گیرد! در ادامه هر آنچه لازم است درباره پارچه ریون بدانید را با شما به اشتراک میگذاریم اگر علاقه منید اطلاعات خود را در این زمینه بیشتر کنید دوره طراحی پارچه میتواند برای شما مفید باشد . لازم است بدانید که پارچه گودال بهگونهای طراحی شده است که هوا از آن عبور میکند بنابراین احساس گرما را به فرد منتقل نخواهد کرد. پارچه چیت حساسیتزا نیست، هوا را به خوبی از خودش عبور میدهد و دوام بسیار بالایی دارد. پارچههایی که از الیاف طبیعی تولید میشوند، جریان هوا را به خوبی رد میکنند و باعث خنک شدن بدن و جلوگیری از تعریق میشومند.

نایلون استحکام خوبی در برابر سایش و کشش دارد و فوراً خشک میشود، زیرا رطوبت کمی به خود جذب میکند. با این که دوام بسیار خوبی دارد اما در مقابل خراش و ضربه ممکن است آسیب ببیند، بنابراین به دلیل گران بودن چرم طبیعی مطمئن شوید در کدام قسمت خانه باید از آن استفاده نمایید. جیر از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی مراحل خاصی و بوسیله دستگاه های ویژه رخ آن را پرداخت میکنند و سطح گوشتی را به صورت مخملی در میآورند که بیشتر به عنوان آستر در داخل دیگر محصولات استفاده می گردد.از پارچه جیر معمولا برای پوشیدنی هایی استفاده میشود که نیاز به دوام و مقاومت بالا دارند مانند کفش. نوع ساده آن خنک و نازک و برای دوخت همه نوع لباسی مناسب است. این نوع از محصولات به دو نوع ساده و آهاردار تقسیم میشوند. معمولا پارچه خای نخی که آهاردار هستند پس از شست و شوی اولیه، آهار خود را از دست می دهند.

برای تولید منسوجات چیت آهاردار از الیاف دیگری مانند پنبه یا پلیاستر هم استفاده میشود. چیت آهاردار، کمی خشکتر از چیت ساده است و البته به شکل نیمه آهار وجود دارد. اگر از پارچه چیت استفاده کنید، تعریق بسیار کمی دارید و بدنتان خنک میماند. پارچه کتان پس از استفاده مداوم و شست و شوی مکرر نیز ایستایی خود را حفظ می کنند. ساتن و مخمل به طور کلی روش بافت پارچه را مشخص می کنند. این نوع منسوجات به پوست آسیب نمیرسانند و حساسیتزا نیستند. همچنین این نوع پارچه از الیاف مصنوعی، پلیاستر، نایلون و استات هم تولید میشود. همچنین مقاومت کمتری در مقایسه با چرم طبیعی دارند. همچنین پارچه های جیر خیلی زود کثیف شده و از بین میروند. از الیاف نایلونی در ساخت پارچه های کیف، لباس و چمدان استفاده می شود. ابریشم یک سطح صاف و هموار برای چاپ سیلک ایجاد میکند و الیاف طبیعی ابریشم، جوهر را به طور یکسان و به شکلی موثر به خود جذب میکنند. 1. حیوانی: ابریشم، پشم، خز و… پارچه کراپ از جنس های ابریشم، پشم و یا پلی استر تهیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید