انواع پارچه و کاربرد آنها، چگونه پارچه مناسب را انتخاب کنیم؟

با توجه به این مسائل قصد داریم در مقاله پیشرو به سراغ معرفی انواع مختلف پارچه و نحوه شناسایی آنها برویم. آنها را با پارچه مرطوب پاک کنید و کاملا خشک کنید تا از هرگونه تغییر رنگ جلوگیری شود. سپس با دستمالی مرطوب آن را پاک کنید. تمام کشوها و قفسهها را پاک کنید، نه فقط قسمت اصلی یخچال را. فقط جوش شیرین را در اطراف سینک بپاشید، سپس سرکه سفید بریزید و بگذارید مخلوط برای چند دقیقه بماند. برای تمیز کردن سینک ابتدا پودر صابون را داخل آب گرم بریزید و مخلوط کنید و با اسفنج دیوارههای سینک خود را بشویید و چند دقیقه بگذارید کف بر روی دیوارهها بماند و سپس با آب گرم آبکشی کنید. از یک حوله تمیز برای خشک کردن هر سطح استفاده کنید. نخ های پنبه به غیر از مرسریزه حالت ماتی دارند، معمولا اجناسی که روی سطح خود برق دارند از پلی استر یا همان به اصطلاح مواد تشکیل شدهاند، البته ناگفته نماند که پنبههای مرسریزه هم براق هستند، اما معمولا میتوان آنها را از قیمت بالایشان تشخیص داد.

اولین روش و ساده ترین روشی که میتوان مرغوبیت پارچه را تشخیص داد این است که پارچه را در مقابل نور خورشید قرار دهیم. داشتن یک آشپزخانه تمیز اولین قدم برای داشتن یک خانه کاملا تمیز است. آشپزخانه قلب خانه شماست. از بین تمام اتاقهای خانه شما، آشپزخانه یکی از اتاقهایی است که هر روز نیاز به توجه دارد. یک اسفنج را در محلول آغشته کنید، سپس تمام سطوح یخچال را پاک کنید و مطمئن شوید که لکه های چسبنده پاک شده است. با این که دوام بسیار خوبی دارد اما در مقابل خراش و ضربه ممکن است آسیب ببیند، بنابراین به دلیل گران بودن چرم طبیعی مطمئن شوید در کدام قسمت خانه باید از آن استفاده نمایید. برای تمیز کردن سرامیک آشپزخانه ابتدا با جارو برقی یا جارو دستی آشغالهایی که ممکن است روی آن باشد را جمع کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که در حالی که سرکه سفید قطعاً یک ابزار تمیز کردن است، اسید موجود در سرکه می تواند به سطوح سنگی طبیعی مانند گرانیت آسیب برساند. آن را با یک پارچه نرم خشک کنید. همچنین پارچههای نایلونی به سرعت خشک میشوند و رطوب اندکی را جذب میکنند. پارچههایی که از الیاف طبیعی تولید میشوند، جریان هوا را به خوبی رد میکنند و باعث خنک شدن بدن و جلوگیری از تعریق میشومند.

به دلیل اینکه پارچه لینن هوا را به خوبی از تار و پودهایش عبور می دهد، از پارچههای مناسب برای فصل تابستان محسوب میشود. برای اینکه تمیز کردن آشپزخانه برای شما طاقت فرسا نباشد و زمان کمتری از شما بگیرد بهتر است قبل از شروع آن برای خود برنامه ریزی کنید. دانستن نحوه تمیز کردن آشپزخانه ضروری است. ما یک روال اساسی نحوه تمیز کردن آشپزخانه را به شما در اکالا بلاگ آموزش میدهیم تا به تمام قسمتهای کثیف اصلی آشپزخانه خود برسید و یاد بگیرید که آشپزخانه خود را مانند یک حرفهای تمیز کنید. اقلامی که تاریخ مصرف آنها تمام شده یا خراب شده اند را دور بریزید. رنگ بیشتر پارچه های جین آبی است اما رنگ های متنوع دیگری هم دارد که معمولا با رنگ گیاهی، رنگ آمیزی شده اند. به همین دلیل انواع دیگری از ابریشم­های ترکیبی مانند تافته­ی ابریشم، ساتن ابریشم ،کرپ و غیره بسیار پرطرفدار هستند. پارچه شانل میتواند از الیاف ابریشم، پشم و پنبه ساخت شود و این بدان معنی است که بافت نرم و کرکی دارد و کمی هم براق میباشد. بیشترین نواحی تولیدی کرم ابریشم، اروپا، چین و آسیای جنوبی هستند. انواع پارچه مانتویی در تولیدی های پوشاک زنانه استفاده می شوند که هر کدام مناسب زمان و مکان خاصی هستند.

خواه آشپزخانه شما بزرگ باشد یا کوچک، اجارهای باشد یا متعلق به شما، تمیز کردن عمیق فضای آشپزی شما هر هفته یا بیشتر زمان میبرد. ولی الان چون از الیاف مصنوعی هم استفاده میکنند این زمان کمتر شده است. این پارچه شبیه ابریشم مصنوعی است ولی نسبت به آن دوام، مقاومت و انعطاف بالایی دارد. پارچههای مصنوعی باتوجهبه هدفی که برای آن تولید میشوند ویژگیهای متفاوت و فراوانی دارند. این حفرهها علاوه بر حفظ گرما باعث جریان یافتن هوا در بین الیاف پارچه میشوند. کف را با محلول تمیز کنید، در صورت لزوم، هر ناحیه سرسخت را با یک پارچه نرم تمیز کنید. یک پارچه تمیز را در آب آغشته کنید و باقیمانده محلول جوش شیرین را بشویید. تمیز کردن هود یک گام بسیار مهم در مراقبت از آشپزخانه شما است. اما در تمیز کردن آشپزخانه چندین بار در روز بعد از هر وعده غذایی گیر نکنید.اما روش صحیح تمیز کردن آشپزخانه چیست؟ برخی از فیلترها را می توان در ماشین ظرفشویی قرار داد. پارچههای ابریشمین را نباید با آب شستوشو داد و با حرارت زیاد اتو کرد. مشعلهای گازی را میتوان با دست و با آب گرم و صابون شست و شو داد.

دیدگاهتان را بنویسید