اهمیت مشخصات پارچه و عملکرد آن در تولید پوشاک – نساجی

نکته ای که در مورد پارچه کتان اهمیت دارد، اینست که بدانید این پارچه بعد از شستشو کوتاه شده و به اصطلاح آب میرود، بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکل بهتر است پارچه ای که تهیه میکنید اندکی بیشتر از متراژهای تعیین شده باشد و همچنین قبل از دوخت لباس، پارچه کتان خود را بشویید و سپس اقدام به دوخت لباس کنید. پاسخ: باید وقتی نخ و سوزن به نی میانی کار رسید، دوباره آن را از همان نی عبور دهید. ۲-در بخش بافندگی: خلاص کار کردن ماشینهای بافندگی هنگام پارگی نخ، بالا بودن توان الکتروموتورهای ماشینهای بافندگی نسبت به بار واقعی آنها و عدم کنترل بهینه رطوبت و دمای سالنها. همچنین قابل ذکر است که تعدادی از کارخانهها، بخشی از مواد اولیه مورد نیاز بخشهای بافندگی و تکمیل خود را از کارخانجات دیگر تهیه میکردهاند و تعداد دیگری نیز محصولات نخ و پارچة خود را به عنوان محصول میانی میفروختهاند. تارتان اصالتا از پشم بافته میشد اما امروز از سایر الیاف دیگر هم بافته میشود.این پارچههای پشمی در اصل برای متمایز کردن خاندان و طوایف مختلف به کار میرفتهاند اما حالا، بخشی از مُد روزانه شدهاند. البته با توجه به شرایط آب و هوایی مناطق مختلف کشور، سیستم گرمایش و سرمایش و روشنایی فضای محوطهها و سایر مصارف جانبی دیگر نیز در افزایش SEC سهم قابل توجهی دارند.

پائین بودن مصرف ویژه انرژی (SEC) در تعدادی از کارخانجات نسبت به خط متوسط (داخلی) لزوماً به این مفهوم نیست که مصرف انرژی در آنها بهینه بوده، بلکه تنها میتوان گفت که نسبت به سایر کارخانهها وضعیت بهتری دارند و ممکن است در مقایسه با استانداردهای بهینة مصرف جهانی، مصرف انرژی بیشتری نیز داشته باشند. پارچههای پلی استری معمولا ضد آب بوده و مقاومت زیادی در برابر در رفتگی دارند. همانطور که مشاهده میشود، مصرف ویژه تعدادی از کارخانهها، فاصلة نسبتاً زیادی تا میانگین مصرف ویژه انرژی (SECav) دارد که دلیل آن عمدتاً فرسودگی دستگاهها و همچنین تولید با ظرفیت بسیار پائین در این کارخانجات میباشد. با این امکانات در هنگام تاریکی شب می توان از فضایی که سقف متحرک پارچه ای به وجود می آورد استفاده کرد. یکی از این آپشن ها اضافه کردن نورپردازی به آن است. در هنگام اجرای سقف متحرک پارچه ای می توان آپشن های دیگری به آن اضافه کرد تا کارایی آن بیشتر شود. همچنین آپشن دیگری که می توان به سقف متحرک پارچه ای اضافه کرد، سیستم گرمایشی به آن است.

مراحل چهارگانه انجام بافت تخت را به ترتیب نام ببرید. نمونه هایی از صنایع دستی را نام ببرید. این مقادیر برای کارخانجات تولید پارچه فاستونی به ترتیب ۲۸/۷ کیلووات ساعت بر کیلوگرم نخ، ۴۹/۷ مگاژول بر مترمربع و ۹/۶۳ مگاژول بر مترمربع و در صنایع فرش ماشینی به ترتیب ۷/۱ کیلووات ساعت بر کیلوگرم نخ، ۷۷/۱۴ مگاژول بر مترمربع و ۵۳/۲۶ مگاژول بر مترمربع میباشد. سوالات متن پودمان صنایع دستی بافت کاروفناوری هشتم با جواب ؛ در این مقاله پاسخ و جواب نمونه سوال های تشریحی و تعریف کنید و جای خالی مهم امتحانی متن درس و پودمان ۴ چهارم صنایع دستی بافت کتاب کار و فناوری کلاس هشتم را قرار داده ایم. پاسخ: می توانیم دو نخ از دو رنگ متفاوت انتخاب کنیم و سر آن ها را به یکدیگر گره زده و کار را از قسمت گره این نخ ها شروع کنیم. پاسخ: باید بافت را از وسط نی ها شروع کرد. پاسخ: پس از عبور دادن هر ردیف نخ ها از زیر و روی نی ها، بافته خود را با دست به سمت مرکز کار فشرده کنید که این کار با دفتین انجام می شود و به این کار شانه زدن می گویند. پاسخ: باید به صورتی باشد که نی به راحتی از آن خارج نشود و نیز آن قدر فشار زیاد نباشد که نی از وسط فشرده شود و شکل گرد خود را از دست بدهد.

هر چند شرکت تورای (Toray ) ژاپن به خاطر توسعه پارچهی میکروفایبر در عرصه اقتصادی مشهور شد اما شاید اگر این نوع پارچهها در اروپا رواج و گسترش نمییافت محبوبیت آن تا این اندازه افزایش پیدا نمیکرد. نخست از روی طرحی که قبلا تهیه کرده اید اندازه طول و عرض بافت خود را مشخص کنید. برای تهیه بافته مورد نظر، در گام نخست لازم است به کاربرد و هدف آن توجه داشته باشید. خراسان بزرگ در دوره ساماني مرکز فرهنگ ايران به شمار مي آمد و سامانياني که خود کانون عمده نوزايي ايران بودند، به همراهي يکديگر تمدني را رقم زدند که سيماي فرهنگ ايرانيان ماندگار شد. شاید شما پارچه گینگهام را در اطراف خود زیاد دیده باشید اما ممکن است اسم آن را ندانید زیرا این پارچه طرفداران بسیاری دارد. پارچه گینگهام به دلیل ارزان بودن هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. به این ترتیب، حق انتخاب بیشتری دارید و گزینههایتان محدود نمیشوند. پاسخ: اگر بخواهید بافته استحکام بیشتری داشته باشد، پودها را به شکل دو لایه از میانه بافته ها عبور دهید. با این امکان در فصول سرد سال و در زمستان ها می توان از فضای ایجاد شده به راحتی استفاده کرد. این پارچه مناسب فصول گرم سال است و بدن را خنک نگه میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید