بررسی ۴ ویژگی پارچه نخی و پارچه کتان

به دلیل اینکه پارچه لینن هوا را به خوبی از تار و پودهایش عبور می دهد، از پارچههای مناسب برای فصل تابستان محسوب میشود. پارچه مصنوعی هم از مواد مصنوعی و غیر طبیعی ساخته میشوند اما علارقم بالا بودن استحکام و متنوع بودن میتواند برای برخی افراد حساسیت پوستی ایجاد نماید زیرا در ترکیبات آن از برخی مواد شیمیایی استفاده شده است، اما باز با این حال طرفداران خود را دارند و در برخی مدلها بسیار شیک و جذاب به نظر میرسند. برزنت یک پارچه مستحکم، منعطف و ضدآب است که معمولا از پارچههایی مانند کرباس و یا پلی استر با روکش یوریتان و یا پلاستیک هایی مانند پلی اتیلین ساخته میشود. از همین رو این پارپه در فصل گرما با جذب رطوبت و عرق بدن باعث خنکی می شود. در سایت نساجی بروجرد پارچه، شما با انواع پارچهها رو به رو خواهید شد و به راحتی میتوانید از طریق سایت اقدام به خرید پارچه مورد نظر خود نمایید. به دلیل وارداتی بودن این نوع پارچه، هزینه خرید پارچه کرباس بسیار بالاست.

در صحت خرید و فروش پارچه، مشاهدهی آن کفایت میکند و نیازی به متر کردن آن نیست. پارچه ترکیبی هم از ترکیب الیاف طبیعی و مصنوعی ساخته شدهاند که درصد ترکیب هر کدام از آنها در پارچههای مختلف متفاوت است یعنی هر چه مواد تشکیل دهنده آنان مواد طبیعی بوده باشد آن پارچه از نوع طبیعی بوده و یا اگر بیشترین میزان درصد بافت پارچه، مواد مصنوعی باشد آن پارچه از نوع مصنوعی و غیر ارگانیک میباشد. هر کدام از منشا انواع پارچه ویژگی های بسیار و مخصوص به خود را دارا می باشند. هر چه بیشتر در این محلول بمانند، سفیدتر و البته کمدوامتر میشوند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که تمامی الیاف، چه طبیعی و چه مصنوعی نوعی از نخ محسوب میشوند. به همین دلیل بهتر است تا دانش و آگاهی خود را در این زمینه نیز افزایش داده و اگر قصد خرید یک پارچه خاص مثل تترون را دارید بررسی کنید که داشتن چه ویژگیهایی نشان دهنده کیفیت و مرغوبیت این نوع پارچه است. اگر پارچه کیفیت لازم را داشته، سپس برای خرید عمده اقدام کنید.

یکی دیگر از موضوعات بسیار مهم این است که اگر قصد خرید پارچه از پارچه فروشها را دارید، حتماً پیش از آن که محصولی را خریداری کنید بهتر است تا به لباس آینده خود فکر کنید. یکی از مواردی که افراد در هنگام خرید پارچه از پارچه فروشها به آن توجه نمیکنند، کیفیت محصولات است. الیاف مصنوعی به سرعت در هنگام برخورد با آتش ذوب میشوند اما پارچههایی که در آنها از پنبه واقعی استفاده شده به آرامی سوخته و دود ملیحی تولید میکنند. جنس پارچه کرپ از نوع ابریشم، پلی استر و یا پشم است و وزن آن هم میتواند در حد سبک تا متوسط باشد لذا وزن چندانی ندارد و از آن در دوخت لباس، مانتو و یا پیراهن استفاده میشود. به دلیل جذب رطوبت بالا، از متقال برای گردگیری منازل استفاده میشود. رشته نخهای کشمیر میتوانند از 4 ، 6 تا 8 نخ باشند. فصل به دست آوردن کشمیر بهار است دقیقاً وقتیکه بزها پوشش زمستانی خود را از دست میدهند. لباسهای شسته شده با پشم کشمیر باید روی سطح صاف پهن شود تا بهصورت طبیعی خشک شوند. الیاف نایلونی با توجه به استحکام بالا و سختی برای تولید طناب کمربند ایمنی چتر نجات، نخ و تور ماهیگیری مورد استفاده قرار میگیرند.

زمانی که می خواهید لباس پایدار بخرید برندهای پایدار، تاییدیه ی گاتس و برچسب لباس ها را مورد بررسی قرار دهید. پارچه گینگهام به دلیل ارزان بودن هم بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع پارچه بسیار گرم می باشد و معمولا ضخامت زیادی دارد. تویید پشمی معمولاً از نخهای رنگی مختلف به شکل مربع کوچک و خطوط عمودی بافته میشود و با توجه به ساختاری که دارد می توان در دوخت کت و شلوار ضخیم زمستانی از آن استفاده کرد. علاوه براین، پارچه ها در عرض های مختلفی تولید میشوند و بدون شک هرچه مقدار عرض بیشتر باشد، در نهایت قیمت آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در انتها باید به این نکته اشاره کرد که اگر قصد دارید تا یک محصول حرفهای و با کیفیت را خریداری کنید، پیشنهاد ما این است که به سراغ پارچه فروشیهای معتبر و باسابقه بروید تا با خیال راحت محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید