جنس پارچه و معرفی انواع آن – تولیدی پوشاک و مانتو بهکارکمند

از یکسو جنس پارچههایی که لباس از آنها بافته میشد تأثیر بسزایی در برداشت سایرین از ما دارد و از طرف دیگر، انتخاب صحیح نوع پارچه میتواند علاوه بر صرفهجویی اقتصادی، شرایط نگهداری لباس را ساده نماید. گینگهام یک پارچه نخی است که گاهی اوقات از مخلوط الیاف پنبه و نخ رنگشده و با استفاده از یک مدل بافت ساده تهیه میشود و طرح شطرنجی ایجاد میکند. از این مدل عموما برای تهیه کت و شلوارهای مردانه، ژاکت، بلوز و گاهی پتو استفاده میکنند و در دو نوع ساده و چهارخانه وجود دارد. عبور مناسب هوا از بین الیاف این پارچه آن را برای استفاده در فصول گرم سال نیز مناسب ساخته است. ویژگی این پارچههای خاصیت کشسانی و طولانی در آنها است. نساجی دات کام، یک مجله آنلاین نساجی و با نگاهی وسیع و عمیق به طور پیوسته در حال رصد کردن تحولات این بخش از بازار در سراسر جهان می باشد. در این بخش با تعدادی از محبوبترین پارچههای مورداستفاده در صنعت پوشاک آشنا شدید. این نوع پارچه بیشتر در مجالس نیمهرسمی پوشیده میشود و برای جلسات و مجالس رسمی مناسب نیست.

این پارچه را بیشتر در پارچه های رخت خوابی خواهید دید که ظاهری کلاسیک و سنتی به اتاق میدهد. این پارچه یکی از ستونهای دوخت پیراهن است. به گزارش اقتصادآنلاین ؛ پارچهی کتوشلواری را انتخاب میکنید علاوه بر اینکه باید شیک و زیبا باشد، بهتر است کیفت بالایی داشته باشد تا هزینهای را که به خیاط میدهید به هدر نرود. 150 رنگ برای آن تولید شده که حدود 40 تا 90 رنگ آن در دسترس است. پارچه جزو یکی از مهمترین ابزارهایی است که بشر بهمنظور تطبیق هرچه بیشتر خود با شرایط مختلف از آن استفاده کرد. استفاده از پلیاستر بیشتر در لباسهای زمستانی و لباسهایی که نیاز به شستوشوی دائمی دارند، مرسوم بوده و کمتر برای لباسهای زیر کاربرد دارد. با این حال اگر به دنبال خرید لباس مناسب برای فصول گرم سال هستید، لباسهای نخی و پنبهای را فراموش نکنید. این پارچه ها بسیار بادوام و همه کاره هستند و در اثاثیه و لوازم خانه، پوشاک و دکوراسیون استفاده می شود. پارچه های لمینیت را در لوازم جانبی و کیف های دستی و برخی روپوش ها نیز خواهید دید، اما اغلب در دکوراسیون یا طراحی منزل استفاده نمی شود.

برخلاف سایر پارچههایی که برای دوخت لباس مورد استفاده قرار میگیرند، وجود کرک روی یا زیر پارچه نکته مثبتی به شمار میآید. نکته جالب این است که پارچه کشمیر، الیاف بسیار ریز و ظریفی دارد و معمولاً از مخلوط چند مدل پشم بافته میشوند و با انواع دیگر پشم مثل مرینو ترکیب میشوند تا ویژگیهای مورد نظرش پارچه کشمیر را به خوبی از آنها بگیرند. نکته آخر : مطمئنا پارچه های زیادی دیگری هم وجود دارند که در این مطلب من به آن ها نپرداختم. در هر حال در اینجا سوال مهمی مطرح است: این پارچه ها چه تاثیری بر محیط زیست و بدن ما دارند؟ بر اثر تابش اشعه فرابنفش خورشید دچار تغیر رنگ نمیشود. در تهیه و تولید پارچه مخمل علاوه بر پشم و پنبه بعضا از ابریشم نیز استفاده میشود. این پارچه بیشتر نوعی سبک را ارائه میدهد، اما محصول نهایی اغلب ترکیبی از پنبه، ابریشم ، پشم یا الیاف مصنوعی از جمله پلی استر است.

ساتن پارچه نازک و براقی است که بیشتر برای تهیه لباس های زنانه مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه صنعتی در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل رایج بوده و بسیار زیبا و محبوب است. پارچه های کم عرض مرسوم ترین نوع پارچه های صنعتی هستند. بهطورکلی استفاده از ابریشم در لباسهای خانگی و زیر مرسوم نیست. متاسفانه لباسهای بافته شده از پنبه معمولا به سهولت چروک میشوند و در هنگام شستوشو حالت خود را از دست میدهند. استفاده شود. تنها مشکل پارچههای جین در کنار زبری خاص آنها کاهش سایز پس از شستوشو بهشمار میآید. پشم مرینو یک لیف مجلل به حساب میآید و معمولاً برای درست کردن انواع جوراب و لباس مورد استفاده قرار میگیرد. برای مثال پشم از موی گوسفند تهیه میشود در حالیکه ابریشم از کرم ابریشم گرفته میشود و پنبه از بذر گیاه پنبه استخراج میشود. پشم پارچه گرم و متناسب برای فصول سرد که متناسب با نیاز باید ضخامت مناسبی را انتخاب کنید. خوشبختانه تولید پلیاستر نیاز به دانش فنی یا تکنولوژیکی بسیار بالایی ندارد. در حال حاضر انواع بسیار متفاوتی از پارچهها در بازار وجود دارند که از الیاف مصنوعی یا طبیعی درست شدهاند. این پارچه از ساقه گیاه کتان (یا فلکس) درست شده است.

دیدگاهتان را بنویسید