در هر حال این چیز خوبی نیست

وی با بیان اینکه در سال ۹۷ و ۹۸ آنقدر کارهای مختلفی باید تحویل میدادم که بخشی از آنها را به خانه میآوردم و تا صبح پای چرخ خیاطی بودم، عنوان کرد: زندگیم با سوزن و نخ و چرخ خیاطی پیش میرفت و درآمد خوبی هم داشتم اما کم کم گرانی پارچه و البته بی رونق شدن بازار و مهمانیها به خاطر کرونا باعث شد که کارم از رونق بیفتد. وی با بیان اینکه کرونا بسیاری از خیاطان در همدان را فلج کرد، اضافه کرد: در حال حاضر، خیاطان در همدان کم و بیش فعالیت دارند، شرایط کاری شأن با شیوع ویروس کرونا بسیار به مشکل برخورد و حال نیز با وضعیت دستمزدها، کار خیاطی صرف نمیکند. گرانیهایی که به کاهش تقاضای بازار و شرایط کرونایی گره خورد و فعالین این حوزه را با سکوت صدای چرخهای خیاطی شأن همراه کرد. خبرگزاری مهر – گروه استانها: شیوع ویروس کرونا بر بسیاری از اصناف و مشاغل صدمههایی را وارد کرد؛ تعطیلی و محدودیتهای پیش آمده، کاهش مهمانیها و مراسمها، کاهش خرید مردم و ترددها در بازار همه و همه به این شرایط گره خورد.

در حال حاضر قیمت این پارچه در بازار کمتر از متری 100 هزار تومان بوده و با توجه به کیفیت آن و زیبایی پارچه، می توان گفت که بسیار به صرفه می باشد. وی در تشریح این موضوع عنوان کرد: پارچههای خارجی هم اکنون تنها ۵۰ درصد در پوشاک تولیدی ما استفاده میشوند، پارچههای داخلی هم روز به روز در حال گران شدن هستند، این درحالی است که پیش تر که پارچههای خارجی در بازار موجود بود، بازار رقابتی شده بود اما حال، میبینیم که پارچههای داخلی مشکلاتی دارند. سیدرضا حسینی با اشاره به اینکه در استان همدان در حال حاضر تنها تعداد ۲۵۰ تولیدی فعال در این عرصه وجود دارد، ادامه داد: اکثر این تولیدیها کارهای تهران را میزنند، یعنی کارهای برش خورده به همدان میآید و در همدان تبدیل به پوشاک میشود. بدین منظور پارچه نایلونی را با پلی اورتان حافظه شکلی با غلظت های به، 30، 50، 300، 500 گرم در لیتر تکمیل و سپس با ایجاد برش های شبیه میوه درخت کاج بر روی کالای تکمیل شده تغییرات فیزیکی شیمیایی کالا و نیز قابلیت تنفس پارچه بررسی شد. وی با بیان اینکه هم اکنون در این عرصه در همدان ۲۳۰ تولید کننده فعال وجود دارد، اظهار کرد: این تولیدکنندگان اکثراً کارهای برش خورده تهران را میدوزند و باز هم به اسم تهران به فروش میرسد.

رئیس اتحادیه خیاطان و تولید کنندگان پوشاک استان همدان در این خصوص به خبرنگار مهر با بیان اینکه هم اکنون در همدان حدود یک هزار و ۲۶۰ پروانه کسب دائم در عرصه پوشاک وجود دارد، عنوان کرد: حدود ۶۰۰ خیاط در همدان فعالیت دارند. استان همدان پتانسیلهای بسیاری در عرصه تولید پوشاک دارد، روندی که در صورت حمایت نه تنها میتواند چرخهای تولید و اشتغال را در این استان به حرکت در آورد بلکه میتواند نمودی از تحقق شعار امسال یعنی «تولید، پشتیبانی و موانع زدایی» باشد. رئیس اتحادیه خیاطان و تولید کنندگان پوشاک استان همدان در خصوص نحوه حمایتهای صورت گرفته از فعالین این عرصه نیز عنوان کرد: اعطای تسهیلات بانکی با نرخ سود پایین یکی از راهکارهای حمایت دولت از واحدهای صنفی تولید کننده پوشاک است اما با تسهیلات ۱۲ و ۱۸ درصدی نمیتوان برای این افراد کاری کرد و اسم آن را حمایت گذاشت. اگر هم قصد خرید عمده را داشته باشید می توانید از طریق گرفتن ارتباط مستقیم با تولید کننده و کارخانه دار اقدام به خرید نمایید و در این زمینه هم مجموعه مبلی پوش می تواند شما را یاری کند. اما نگران نباشید؛ در ادامه به چند نکته مفید در این پست رادیومدا که بسیار کمک کننده هستند، اشاره میکنیم.

در مورد پارچه حریر باید این نکته را به یاد داشته باشید که حالت شیشه ای دارد و بدن نماست و در اغلب اوقات باید از آستر های مناسب برای زیر لباس استفاده کرد. پارچه مبلی مازراتی طوسی نیز یکی از رنگهای پرفروش پارچه مبلی مازراتی و دیگر پارچه های مبلی می باشد. پارچه مازراتی یک پارچه ی مبلی برای مبلهای راحتی می باشد و به دلیل داشتن موجهای از جنس خود پارچه به آن طرح دار گفته می شود. پارچه مبلی مازراتی اصولا دارای یک طرح زیبای موجی شکل می باشد سطح پارچه صاف بوده و دارای پرزهای مخملی می باشد و دارای موجهای زیبا از جنس خود پارچه است. کالیته رنگ پارچه مازراتی دارای انواع رنگهای سرد و گرم می باشد و هر نوع سلیقه ای را جهت خرید این پارچه مجاب می کند. پارچه کرپ دارای انواع مختلفی از جمله کرپ حریر،کرپ سیلک، کرپ ژرژت و انواع دیگری می باشد که شما میتوانید متناسب با نیاز خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید