در هر حال این چیز خوبی نیست

از دیگر فواید این پارچه این است که در مقایسه با پارچههای پشمی، عایقتر بوده و گرمای بیشتری را هم ایجاد میکند. در نقطه مقابل البسه خاص نظیر پیراهن مجلسی، کروات و شال را از آن تهیه مینمایند. پارچههای پنبهای جزو مرغوبترین و البته پرکاربردترین انواع پارچه مورداستفاده در البسه هستند. بهدلیل شرایط نگهداری سخت و قیمت بالای تمام شده پارچه مخمل، استفاده از آن در تولید البسه محدود بوده و بیشتر برای تولید لباسهای لوکس یا روتختی و پردههای لاکچری مقرون بهصرفه است. پارچههای پلیاستر از ترکیب حداقل سه نوع ماده شیمیایی با یکدیگر، تحت شرایط خاصی تولید میشوند. این ماده کشسان و با دوام بوده و دارای درخشندگی خاصی است که در طراحی جذاب است. با این حال، این پارچه انتخاب مناسبی برای طراحی داخلی نیست. برای این که بتوانید به خیاطی ماهر و زبده تبدیل شوید باید با انواع پارچه، کاربرد و نحوه دوخت آنها آشنا شوید. معمولاً اولین آزمونی که باید روی پارچه انجام شود به لمس شکل ظاهری پارچه و نحوه افتادگی آن در لباس دوخته شده مربوط می شود. پارچه کربن برای پوشش پد ترمز و دیگر قطعات خودرو و هواپیما استفاده می شود.

بهترین جنس پارچه برای مقاصد ورزشی، پارچههای بافتهشده از الیاف مصنوعی هستند. از یکسو جنس پارچههایی که لباس از آنها بافته میشد تأثیر بسزایی در برداشت سایرین از ما دارد و از طرف دیگر، انتخاب صحیح نوع پارچه میتواند علاوه بر صرفهجویی اقتصادی، شرایط نگهداری لباس را ساده نماید. تافته پارچه ای ترد و ساده است که اغلب از ابریشم ساخته می شود اما می توان آن را با پلی استر، نایلون ،استات یا سایر الیاف مصنوعی نیز بافت. این پارچه بیشتر نوعی سبک را ارائه میدهد، اما محصول نهایی اغلب ترکیبی از پنبه، ابریشم ، پشم یا الیاف مصنوعی از جمله پلی استر است. جین نوعی پارچه جناغی بافت ناهموار پنبه ای میباشد. برزنت نوعی پارچه است که معمولا از نخ پنبه ای سنگین و تا حدی از نخ کتان ساخته شده است. نایلون استحکام خوبی در برابر سایش و کشش دارد به همین دلیل موارد استعمال زیادی از جمله جورابهای نایلونی دارد که به علت قابلیت کششی زیاد در قسمت زانو و مفاصل کیسه ای نمی شود. با توجه به قابلیت آن برای بازتاب نور تا فاصله بسیار زیاد، در لباس ها و تجهیزات ایمنی و موارد مشابه استفاده میشود.

کاربرد اصلی آن ها در صنایع نساجی، به عنوان فیلتر شیمیایی و کامپوزیت تقویت الیاف است. در سال ۱۹۴۵ الیاف مصنوعی از قبیل نایلون حدود ۲۵ درصد از تولیدات صنعت نساجی را به خود اختصاص داده بودند. پارچه جزو یکی از مهمترین ابزارهایی است که بشر بهمنظور تطبیق هرچه بیشتر خود با شرایط مختلف از آن استفاده کرد. هرچند بسیاری از شرکتهای معتبر تولیدکننده پارچه و لباس قبل از برش زدن و آمادهسازی پارچه برای دوخت آن را آبکشی کرده تا پس از شستوشو تغییر سایز محسوسی نداشته باشد. امیدواریم از خواندن مطالب مربوط به پارچه ریون لذت برده باشید و اطلاعات به روز و مفیدی را دریافت کرده باشید. این پارچه را بیشتر در پارچه های رخت خوابی خواهید دید که ظاهری کلاسیک و سنتی به اتاق میدهد. هم به صورت طبیعی و هم به صورت مصنوعی رخ میدهد و شامل انواع نخ های نایلونی با استحکام بالا است. الیاف سلولز تولید شده از گیاهانی است که به صورت خمیر پردازش میشوند.

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز سمنان، در پی گزارش اتش سوزی در شهرک صنعتی ایوانکی، ۱۰ تیم امداد و نجات و آتش نشان به محل حادثه اعزام شدند که آتش سوزی در واحد تولید پارچه حریر الیاف در شهرک صنعتی ایوانکی مهار شد. با تلاش اتش نشانان، حریق در یک واحد تولیدکننده پارچه حریر الیاف در ایوانکی مهار شد. پارچه کرپ از الیاف مختلفی بافته میشود و اصولاً پارچههایی هستند که سطح آنها دارای نقاط ریز خالدار برجسته و فرو رفته باشد. این الیاف دارای مقاومت عالی در مقابل سایش هستند. همچنین بخوانید: پارچه چیست و انواع پارچه دارای چه ویژگی هایی است؟ بهترین کاربردهای پارچه کتان چیست؟ خاصیت آبرفتگی کتان مانند پنبه نیست. بزرگترین مشکل پارچه کتان را میتوان آبرفتگی پس از شستوشو دانست. متاسفانه لباسهای بافته شده از پنبه معمولا به سهولت چروک میشوند و در هنگام شستوشو حالت خود را از دست میدهند. در واقع آن چه راجع به این پارچه مهم است شستوشو و نگهداری آسان آن است.

دیدگاهتان را بنویسید