در هر حال این چیز خوبی نیست

ما به دور از تمام سفسطهها برآن آمدیم تا مجموعهای کامل از انواع پارچه را با کمک گرفتن از نساجان خارجی و وطنی جمع آوری نماییم. البته همیشه ترکیب این الیاف در جهت ارتقای کیفی محصول نیست و گاهی تنها دلیل آن کاهش قیمت تمام شده پارچه است. اولترا سوییت : این محصول از ترکیب ۸۰٪ میکرو الیاف و ۲۰٪ پلاستیک پلی اورتان تشکیل شده است. بهترین پارچهها در قرن بیستویکم، انواعی هستند که از ترکیب الیاف مصنوعی مدرن و طبیعی با نسبتهای مهندسیشده به دست آمدهاند. هنگامی که صحبت از بامبو به عنوان یک پارچه به میان می آید به دلیل در دسترس بودن و بازده بالای آن، سازگار با محیط زیست در نظر گرفته می شود. پارچه ی کتان که به سبکی و تابستانی بودن معروف است، از گیاه تولید می شود. جذب رطوبت ، انتقال بخار آب ، نرمی و لطافت می باشند به طوری که نرم تر از الیاف ابریشم و پنبه می باشند . همچنین به خاطر داشته باشید که در حالی که سرکه سفید قطعاً یک ابزار تمیز کردن است، اسید موجود در سرکه می تواند به سطوح سنگی طبیعی مانند گرانیت آسیب برساند. فقط جوش شیرین را در اطراف سینک بپاشید، سپس سرکه سفید بریزید و بگذارید مخلوط برای چند دقیقه بماند.

برای تمیز کردن سینک ابتدا پودر صابون را داخل آب گرم بریزید و مخلوط کنید و با اسفنج دیوارههای سینک خود را بشویید و چند دقیقه بگذارید کف بر روی دیوارهها بماند و سپس با آب گرم آبکشی کنید. برای از بین بردن چربی داخل فر و محفظههای آن محلولی از سرکه و لیمو را با کمک اسفنجی به دیوارهها بکشید و بگذارید چند دقیق محلول باقی بماند. پارچه اسپندکس (لاکرا، الاستان) یک نوع پارچه با الیاف مصنوعی است که به دلیل خاصیت ارتجاعی، دارای محبوبیت است. محبوبترین ژاکاردها ، ابریشمی و ژاکارد پنبهای(کتان) هستند که اگر عکسها رو ورق بزنید گلچین شده از چند مدل رو براتون نامبردم البته ژاکاردهای پشمی و ضخیم هم در فصل خودش مورد استقبال علاقه مندهاش هست. ضخیم و آهاردار با تراکم تار و پود کم است به دلیل ضخامت زیاد نخ های تار و پود مناسب لباس نیست و به طور معمول به عنوان لایی کت پارچه های شماره دوزی کاموا دوزی و از این دست به کار میرود. دورس: نوعی پارچهی نخی که با الیاف پنبه بافته می شود و نسبت به دیگر پارچه های نخی ضخیم تر و مقاوم تر بوده و دارای انواع دو نخ و سه نخ است که از آن برای دوخت البسه ی گرم کن ورزشی استفاده می کنند.

پارچه های نخی معمولا با ترکیبی از الیاف طبیعی پنبه و الیاف مصنوعی تولید می شوند و دلیل آن آبرفت بالا و مقاومت کم الیاف نخ در برابر سایش است که باعث از بین رفتن و غیر قابل استفاده شدن پارچه می شود. اما زمانی که از پارچه های بافته شده از پنبه صحبت می کنیم منظورمان پارچه های نازکی است که میتوان از آن ها برای دوخت پرده، والان و رومیزی، سرویس خواب و مبلمان استفاده کرد. برای همین اثر می توانید از سرکه مقطر استفاده کنید و مقداری پودر جوش شیرین داخل آن بریزید. فیلتر را در آب گرم قرار دهید و مقداری سرکه و جوش شیرین به آن اضافه کنید. مطابق توضیحات انجمن “داستان سبز” فرآیند تولید پلی استر بازیافت شده نسبت به پلی استر معمولی ۳۵٪ کمتر آب مصرف می کند. فیلتر گریس هود شما تمام ذرات چربی را حفظ می کند. تمام مواد غذایی را از یخچال خارج کنید.

سینی داخل فر را از آن خارج کنید و داخل سطلی که حاوی آب گرم و مایع شوینده است قرار دهید. فیلتر را به درستی داخل هود اجاق گاز قرار دهید. اقلام تاریخ مصرف گذشته را دور بیندازید و داخل کابینتها را با پارچه مرطوب و صابونی پاک کنید تا گرد و غبار آن پاک شود. گرد و غبار و چربی میتواند در قسمت جلویی کابینتها جمع شود. هودها و فیلترهای چربی آنها باید هر ماه یکبار تمیز شوند. با اسفنج، آن را به آرامی تمیز کنید تا هر گونه چربی پاک شود. از بین تمام اتاقهای خانه شما، آشپزخانه یکی از اتاقهایی است که هر روز نیاز به توجه دارد. ریون پارچه آسانی برای دوخت نیست و نیاز به مهارت دارد ولی زیبایی چشم نواز آن سختی دوخت را جبران میکند. اما اگر پارچه پس از کشیده شدن به حالت اولیه خود برنگشت معنی آن این است که پارچه داری مرغوبیت مناسبی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید