راهنمای خرید پارچه، همه چیز درباره انتخاب پارچه – مجله مد و پوشاک

انواع تیشرت سه دکمه در طرح و رنگ متنوع در بازار موجود است که با پارچه جودون تهیه شدهاند. فرآیند تولید پارچه ویسکوز، هزینه زیادی ندارد، به همین دلیل این نوع پارچه گران نیست و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و یکی از پرفروشترین پارچههای موجود در بازار است. استفاده طولانی مدت از پارچه بامبو موجب می گردد پوست بدن سطحی خشک و احساس راحتی داشته باشد به طوری که قابلیت جذب آن ۳ الی ۴ برابر پنبه می باشد. 3- به علت خاصیت رطوبت پذیری و داشتن خلل و فرج عرق بدن را جذب میکنند و آن را به آرامی تبخیر میکند به همین دلیل در زمستان شخص در زمستان کمتر احساس سرما میکند . به یاد داشته باشید که لینن نیز مانند پارچههای پنبهای راحت چروک میشوند و مثل پارچههای دیگر ریزش ندارند و روی بدن نمیافتند در واقع بافتی مستحکم دارند که در میزان دوام آنها نیز تاثیر میگذارد. علاوه بر این، حتماً پارچه را کنار پوست بدن خود قرار دهید تا مطمئن شوید برای رنگ پوست شما مناسب است. به پارچههایی گفته میشوند که از در هم رفتن در دسته نخ تار و پود در راستای عمود بر یکدیگر تشکیل شده است.

بنگالین: پارچهای آجدار که از ابریشم، پشم و یا الیاف مصنوعی بافته میشود. این مدل پارچه ظریف و زیبا را میتوان از انواع الیاف مصنوعی و طبیعی مثل ابریشم، نایلون، ریون یا پلیاستر تهیه کرد. لیوسل: لیوسل یک شکل از ریون است که شامل فیبرهای سلولوزی است که توسط خمیر کاغذ حل شده تولید میشود. شما برای سفر به صحرا یک لباس پشمی لازم ندارید. پارچههای ترکیبی برای تولید لباس عالی هستند. پارچههای مصنوعی شامل نایلون، پلیاستر، استات، اکریلیک، ریون و… تنها تفاوتی که می توان به الیاف ویسکوز (ریون) نسبت به پنبه و لینن نسبت داد نحوهی ساخت این الیاف است. از استاتها برای ساخت دکمه، قاب عینک، تودوزی، بلوز، پیراهن، اثاثیه منزل، فیلتر سیگار و غیره استفاده میشود. این نوع پارچه به دلیل اینکه هوا را در بین تار و پود خود عبور میدهد، یکی از انواع رایج پارچه برای دوخت انواع لباس است. قبل از اینکه برای خرید پارچه به فروشگاه بروید، در مورد انواع پارچه کمی تحقیق کنید.

منشا انواع پارچه به چهار دسته تقسیم و وارد بازار می شوند. نام بنگالین هم از بنگال گرفته شده که این پارچه برای اولین بار از آنجا به فرانسه وارد شد. در ایران لباسهای پنبه ای نخی نام دارند. مشکل ابریشم با تراکم پایین عدم استحکام آنها است که در هنگام استفاده از لباس درزهای آن کشیده میشوند و نمیتوان از این مدل ابریشمها برای لباسهای پر برش استفاده نمود. دانتلها و تورها به آستر احتیاج دارند و باید در هنگام خرید متناسب با مدل لباسی که مد نظر دارید آستر مناسب از نظر رنگ و جنس را نتخاب کنید. پس بهتر است قبل از خرید مدل لباس خود را انتخاب کنید تا بتوانید تخمین درستی از میزان پارچه مورد نیاز خود داشته باشید. بنابراین بیشترین زمان را صرف انتخاب بهترین پارچه برای لباس مد نظر خود کنید. در نتیجه اگر به دنبال چنین پارچههایی هستیم نباید لباس مد نظر خود را پربرش انتخاب کنیم.

اگر لینن با کیفیت پیدا کردید در خرید آن شک نکنید و بدانید تصمیم درستی گرفتهاید. در نهایت میتوان گفت طبقهبندی پارچهها به دو گروه پارچههای مناسب و نامناسب امکانپذیر نیست. نکته مهم درباره پارچههای پنبهای راحتی در هنگام دوخت لباس در مقایسه با سایر پارچهها است. نکته بعدی در هنگام خرید متناسب بودن پارچه خریداری شده با پوشش جغرافیایی و مکانی که لباس پوشیده میشود است. پارچه ارگانزا از الیاف مصنوعی تهیه میشود و پارچههایی که از الیاف مصنوعی تولید میشوند از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند. در پارچه هایی که از الیاف حیوانی تولید می شوند، از پشم، کرک و موی حیوانات استفاده می شود. پارچه هایی که از الیاف پلاستیکی و دارای مواد مصنوعی تولید میشوند دارای مقاومت بسیار بالایی بوده و ظاهر آنها نیز نسبت به سایر الیاف دیرتر تغییر پیدا میکند. جالب است بدانید بر اساس آن که منشأ مواد اولیه چه چیزی باشد؛ ویژگیهای متفاوتی در حین دوخت از آن ها مشاهده خواهید کرد. این گروه از پارچه ها دارای تنوع رنگی بالایی بوده و با توجه به نحوه بافت، نوع رنگرزی و فرآیندهای تکمیلی صورت گرفته بر روی آنها دارای کیفیت های متفاوتی هستند. پارچههای ترکیبی از ترکیب درصد متفاوتی از الیاف با هم تولید میشوند و ترکیبی از ویژگیهای الیاف سازنده را خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید