راهنمای خرید پارچه، همه چیز درباره انتخاب پارچه – مجله مد و پوشاک

کتان: پارچه ای که برای ساخت آن از ساقه کتان استفاده می شود. کنف: گیاهی بوته مانند و دارای ساقه های پوشیده از خار است منشأ اصلی آن نواحی مختلف آفریقا بوده و از دانه آن روغن خوراکی استخراج و از الیاف آن محصولات مختلفی منجله کاغذ گونی و چتائی و … “مخمل” نوعی پارچه ابریشمی، و یا نخی می باشد که یک سوی آن صاف و در سوی دیگر دارای پرز های ریز می باشد. برای مثال، میتوانید صفحات مرتبط با مد و لباس در شبکههای اجتماعی مثل اینستاگرام و پینترست را ببینید، یا در گوگل کمی سرچ کنید. زیبا بودن رنگ لباس در تن سلبریتی در عکس دلیل کافی برای انتخاب آن رنگ پارچه برای شما نیست. پلیاستر مضرات خاص خود را دارد، اما اگر پلیاستر با کیفیت بالا بخرید این پارچه کیفیت بسیاری از پارچهها موجود در بازار پارچه را به شما میدهد. پس بهتر است قبل از خرید مدل لباس خود را انتخاب کنید تا بتوانید تخمین درستی از میزان پارچه مورد نیاز خود داشته باشید. در نتیجه اگر به دنبال چنین پارچههایی هستیم نباید لباس مد نظر خود را پربرش انتخاب کنیم. قابلیت تنفسی ویسکوز باعث می شود که گرما و رطوبت از آن عبور کند و در نتیجه گزینه مناسبی برای فصل تابستان به شمار می رود.

پارچه جودون به دلیل بافت خاصی که دارد سبب گردش بیشتر هوا میشود؛ از این رو گزینه مناسبی برای تهیه البسه بهار و تابستان است. نام بنگالین هم از بنگال گرفته شده که این پارچه برای اولین بار از آنجا به فرانسه وارد شد. پنبه: پارچه ای که تصور میشود آرام بخش و مطمئینترین باشد، پارچهی پنبهای نام دارد. علاوه بر آن سالانه بر تنوع آن ها افزوده میشود. این پارچه ها از پلیمرهای آمید که یکی از مشتقات بنزین است به دست می آیند. پارچه دورس یکی از انواع معروف پارچههای تریکویی است که با الیاف پنبه بافته میشود و نسبت به دیگر پارچههای نخی ضخیمتر و مقاومتر است. معمولاً این نوع پارچه از پوست برّه تهیه میشود. انواع تیشرت سه دکمه در طرح و رنگ متنوع در بازار موجود است که با پارچه جودون تهیه شدهاند. استحکام و ضخامت ساتنها بسیار متنوع است. مش: نوعی بافت برای پارچه و دیگر مواد است که دارای حفرههای درشت است.

پـارچه سرای ربانی دارای دو شعبه در تهران و تنوع بیش از 12000 طـرح پارچه های شانتون، پارچه وال، پارچه لینن، پارچه کرپ، پارچه کتان، پارچه فاستونی، پارچه مخمل و پارچه ژاکارد با تضمین کیفیت و قیمت و ارسال رایگان به سراسر کشور آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میباشد. این نوع پارچهها سطح صاف و براقی دارند و ظاهری جذاب به شما میدهند. نکته مهم در خرید پارچه یافتن پارچه متناسب با نیاز شما است برای مثال پارچههای کشی که در بافت آنها کمی مواد مصنوعی اضافه شده و برای لباسهای خانگی و لباسهای ورزشی مناسبتر هستند. دانتلها و تورها به آستر احتیاج دارند و باید در هنگام خرید متناسب با مدل لباسی که مد نظر دارید آستر مناسب از نظر رنگ و جنس را نتخاب کنید. دوختن ساتن احتیاج به مهارت دارد و به خیاطان آماتور پیشنهاد داده نمیشود. معمولاً از این مدل پارچه بهعنوان یک پارچه آزمایشی استفاده میشود؛ یعنی در نمونههای اولیه لباس، برای آزمایش الگوها قبل از برش زدن و دوختن نهایی محصول مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع پارچه معمولاً برای مقاومت بیشتر با الیافهای دیگر مثل پنبه و اسپندکس ترکیب میشود. از این پارچه برای دوخت لباسهای ریزشی مثل دامن، کت قد نود و کت و دامن و یا کت و شلوارهای مجلسی استفاده میشود.

قیمت پارچههای لینن مناسب هستند و برای لباسهای روزمره انتخابی مناسباند. به همین دلیل است که بیشتر لباسهای موجود در فروشگاهها از این جنس است. از پارچههایی که با این نوع تولید و در بازار موجود است میتوان به پارچههای شلواری، پیراهنی، ملحفهای، ترگال، پارچه تترون و… تترون، ترگال، ترویرا نیز از دیگر نام های پارچه های پلی استر است. کرپ میتواند از جنسهای ابریشم، پشم و یا پلی استر باشد. مخمل: نوعی پارچه کرکی است که از ابریشم، پنبه، کتان یا پشم بافته میشود. نخهای این الیاف در هنگام گلوله شدن، تقریباً به شکل پیله کرم ابریشم در میآیند، کرکی و نامنظم. ژاکارد : همه پارچههایی که طرح آنها از روند بافت پارچه شکل گرفته است. جودون نام پارچه هایی است که بافت لوزی شکل دارند. نخهای متنوعی را برای تهیه پارچه جنس جودون میتوان به کار برد. این نوع جودون به علت استفاده از نخ های لاکرا، کشان هستند و قیمت بالایی دارند. پارچه هایی که از نخ و پنبه تولید می شوند، پرکاربرد ترین و همچنین پرطرفدار ترین نوع پارچه های تولید شده از الیاف طبیعی هستند. این نوع پارچه ها به دلیل اینکه از الیاف حیوانی تولید شده اند، با طبیعت سازگاری بیشتری را دارند و دارای خاصیت ارگانیک می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید