راهنمای خرید پارچه فاستونی

بیع سلف در پارچه در صورت معیّن بودن مقدار پارچه با متر و مانند آن جایز است. موهر را با پشم گوسفند ٬ مو و کرک بز و یا با کتان ٬ کنف ٬ پنبه و نیز با الیاف مصنوعی مانند نایلون و پرلون ٬ به نسبتهای معین درهم می کنند و با آن پارچه های گوناگون می بافند . برای تست پارچههای پشمی نیز باید به این نکته اشاره کرد که پس از آتش گرفتن پارچه بویی شبیه به بوی گوسفند میدهد و شما میتوانید از این روش پارچه پشمی را تست کنید. پارچه های پشمی دامنه وسیعی دارن میتونه فاستونی از پشم گوسفند باشه یا موهر باشه از خرگوش آنگورا و یاکشمیر که از موی لاما و بز تهیه میشود ویا … این بزها معمولاً در نواحی دارای آبوهوای سخت زمستانی مانند مغولستان، زندگی میکنند؛ اما از انواع دیگر بز نیز میتوان پارچهی کشمیر تهیه کرد. سومین ارگانزا ارگانزای متالیک است از رنگ های متالیک در پود پارچه عکس های رنگی در تار پارچه استفاده می شود برای همین یک ظاهر سیقلی و براق تری نسبت به بقیه ارگانزا دارد به یکمی هم آهار دارتر هست برای لباسهایی که پف دار ترین یا لباس هایی که حجیم باید بدوزیم از این پارچه می توانیم استفاده میکنیم از سایر کاربرد ها برای دامن های بلند با آستین های پف دار و در کل برای چین های نامنظم و سبک استفاده می شود سوزن های خیاطی برای دوخت استین.

انواع پارچه کودری نخی از پارچه های ارزان قیمت و پرمصرف به شمار می روند که خرید و فروش آن ها نیاز به دانستن اطلاعات کافی درباره انواع پارچه کدری و داشتن لیست قیمت آن ها دارد. پارچه ارگانزا ظاهری تور دارد پسته سیقلی دارد و نور را انعکاس می دهد پارچه ای سبک و یکمی هم آهارداراست و دوام بالایی دارد. پارچه ای بسیار ظریف و بسیار گرانبها که پود آن از طلا و تارا نظر باشم خالص بافته شده است زری بافی معمولاً طرحی از گل یا انسان دارد امروزه با ارزشترین زری بافی ها در موزه ها نگهداری می شود. انواع پارچه کودری یا کدری (Viscose fabric) در زمره پارچه های نخی (cotton) هستند که به صورت تخت بافت تار و پودی با الیاف ویسکوز در عرض های مختلف به صورت ساده یا طرح دار توسط کارخانجات نساجی تولید می شوند. برای تولید این فرآورده از ترکیب دی متیل ترفتالات و منو اتیلن گلیکول و یا اسید ترفتالیک ( جایگزین ماده اولیه دی متیل ترفتالات ) در مجاورت کاتالیست های مناسب، استفاده می شود. از کاربردی ترین انواع پارچه برزنت می توان به برزنت های شمعی اشاره نمود.برزنت های شمعی در ساخت چادرهای محافظتی اتومبیل ها – مسقف سازی های موقت ضد باران – پوشش محافظتی اجناس در انباری ها -ساخت لانه حیوانات – ساخت آلاچیق – به عنوان پوشش بالکن – پوشش استخرها – ساخت سایبان و …

✔️بارونت: براق ترین نوع از این پارچه، بافته شده از ابریشم مصنوعی یا ریون، قابل استفاده در دوخت اثاثیه تزئینی خانه مثل کوسن و مبل. ✔️لوسنت: دارای ظاهری براق و صاف، قابل استفاده در دوخت کیف و لباس و اکسسوری هایی مثل تل، کروات و پاپیون. ضخیم و آهاردار با تراکم تار و پود کم است به دلیل ضخامت زیاد نخ های تار و پود مناسب لباس نیست و به طور معمول به عنوان لایی کت پارچه های شماره دوزی کاموا دوزی و از این دست به کار میرود. این نوع پارچه می توان از جنس هایی چون ابریشم پشم یا پلی استر تهیه شده باشد این پارچه با ظاهر توری شکل معمولاً دارای حالتی مجعد و پیچ خورده میباشد از این پارچه در تهیه شال و روسری زنانه بسیار استفاده می شود. گیپور از بافت پنبه و ابریشم بدون هیچ زمینه ای و به صورت برجسته و ضخیم درست می شود اما دانتل از تارهای ابریشم است که معمولا روی زمینه تور بافته می شود و سه نوع کارشده، برجسته و کارنشده دارد. پارچه ریون یا پارچه ویسکوز الیافی هستند که پایه طبیعی دارند همچون پنبه و لینن دارای ماهیت گیاهی سلولزی اسلام پارچه ویسکوز دارد که فرایند شیمیایی در دو نوع پرز کوتاه و الیاف پرز بلند ایجاد می شود دارای استحکام و کمی می باشد لباس های ویسکوز(ریون) در فصل تابستان طرفدار زیادی داره و باید بدانیم که پارچه ویسکوز دارای جذابیت بالایی است.

پارچهها توسط بافندگی، ریسندگی یا فشردهسازی الیاف تولید میشوند. مقدار پشمی که برای هر مترمربع نمد لازم است با مقدار پشم لازم برای تولید قالی برابر است اما چون زمان تولید نمد بسیار کوتاهتر است (حدود یک روز) قیمت آن پایین است. از دیگر ویژگیهای پارچه جیر این است که به دلیل اینکه نرمتر از پارچه چرم سنتی است، انعطافپذیری بیشتری دارد و به راحتی میتوان هر چیزی را از آن تولید کرد. میکروفایبر اسپلیت بافت (Split-weave microfibre) دارای الیافی است که در حین تولید شکافته میشوند که این باعث به وجود امدن حلقههای ریز بی شماری بر روی سطح پارچه میشود. ✔️پان: دارای ظاهری بسیار درخشان، بافته شده از ابریشم، قابل استفاده در دوخت پیراهن و لباس شب. یک سطح لغزنده، روشن و براق در پارچه های پلی استری باعث شده تا گزینه مناسبی برای دوخت انواع لباس های رسمی و مجلسی بانوان محسوب شود. پارچههای پشمی از هر نوعی که باشد، 80 درصد هوا را درون خود نگه میدارند و همین امر سبب گرم شدن بدن میشود،برای شستشو آب ولرم رو به سرد برای این پارچه ها مناسب است و بهتر است با شامپو بچه شسته شوندمخصوصا کشمیر و برای خشک کردن نباید آن را آویزان کردمثلا من خودم این لباسهارو بصورت جمع روی دستمالی داخل یک سینی پهنمیکنم تاآب اضافیش گرفته شده تا خشک شوند و بعد فقط بهشون بخار میدم ، حواستون باشه بسیار مستعد کش اومدن و جا انداختن هستن ، زمان اتو بسیار دقت کنید و زمان تعویض لباس از کشیدن آستین و یقه خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید