شناخت انواع پارچه از نظر شکلی و بافت – خیاطی ژورنال

الیاف این پارچه بسیار ظریف هستند. دلیل این که این پارچه آهار دار است در هنگام دو شاید کمی سر بخورد برای همین باید از سوزنهای ظریف استفاده کرد لبه های پارچه را کامل کنید و اگر به همین صورت رها کنید ریش ریش می شوند. کافی است یک جفت بوت قهوهای (اگر یک جفت بوت چانکی در کمدتان دارید، پیشنهاد اول رادیومدا به شما پوشیدن این مدل بوتهای جذاب است که امسال ترند شدهاند) را با مانتوی مخمل قرمز رنگ که گلهای ریز زیبا دارد، ست کنید. یکی از منعطفترین پارچهها در میان انواع پارچه مخمل، مدل مخمل کشی است. لینن یک پارچه مناسب بدون آب رفت است که می توانید برای دوخت انواع لباس از آن استفاده کنید. یکی از زیباترین ویژگیهای مخمل درخشندگی و براق بودن آن است که این پارچه را به یک متریال عالی برای دوخت انواع لباسهای شیک و مجلسی تبدیل کرده است. ساتن در دسته انواع پارچه مجلسی قرار میگیرد و برای دوخت لباس عروس گزینه مناسبی است. البته باید بدانید که پارچههای مصنوعی برای لباسهایی که در تماس مستقیم با پوست هستند گزینه مناسبی نبوده و درصد زیادی از افراد پوستشان در تماس با این الیاف حساسیت نشان میدهد.

√ هرچقدر قطر بستر کمتر باشه عمر سبزه بیشتر میشه (البته به میزان تراکم دلخواه شما هم بستگی داره. البته قیمت گران پارچه چرمی و اینکه فروشندگان پوشاک پارچه مصنوعی را به جای پارچه طبیعی میفروشند هم تاثیر زیادی روی این مسئله گذاشته است. همچنین توجه داشته باشیم که پارچه به کار رفته در یک لباس درصد زیادی از قیمت آن لباس را شامل خواهد شد. قیمت پارچههای لینن مناسب هستند و برای لباسهای روزمره انتخابی مناسباند. تافته یک نوع پارچه آستری محبوب به شمار میآید، چون تزئینی و نرم است؛ اما از آن برای لباس شب و دکوراسیون منزل نیز استفاده میشود. این الیاف از بز آنگورا تهیه میشود و در تولید لباسهای گرم و مناسب پاییز و زمستان بسیار کاربرد دارد. فاستونی بهدلیل خاصیت ارتجاعی که دارد در مقابل چروک مقاومتر است و حالت طبیعی خود را حفظ میکند. کرپ پشمی سطحی خشنتر و کرکی دارد که آن را از الیاف پشمی و گاهی از الیاف پنبهای یا مصنوعی تهیه میکنند.

پارچههای بافتهشده از الیاف بامبو رطوبت بدن را جذب میکنند و سبب میشوند سطح پوست خشک و خنک بماند. زمانی که عمر مفید میکروفایبرها تمام شد این ماده محل دفن زبالهها پر میکنند و یا به پلاستیکی غیر قابل استفاده تبدیل میشوند. در مورد زیبایی سبزهها نیز گفتنی است که سبزههای ماش و عدس ریز و پر پشت هستند و بالای ساقه سبزهها برگهای ریزی وجود دارد که آن را بسیار زیبا میکند. بهتر است این پارچه را با بخار شسته و اتو کنید. سبزه گندم صاف و مستقیم است و نمونه پروتوتایپ یک سبزه است و سبزه تخم آفتابگردان و باقالی خیلی درشت و بانمک هستند! اما اگر بخواهید سبزه متفاوت داشته باشید با تخمه آفتابگردان و باقالی خشک هم میتوانید سبزه درست کنید! باقالی و تخمه هم که فقط سه روز خیس خوردنشان وقت میخواهد! تا یکی دو روز اجازه دهید به همین حالت بماند و جوانه بزند.

یکی از پارچههای لوکس مخمل، مدل کوبیده آن است که دارای سطحی صاف و پرزدار میباشد. اگر هوا به قدری سرد نشده که استفاده از پیراهن غیرعقلانی به نظر برسد؛ میتوانید پیراهنی بلند و گلدار را زیر این مدل مانتو مخمل بپوشید. مقداری از بذر دلخواه را برداشته (نه زیاد و نه کم) و در کاسهای بریزید و آنها را خوب بشویید. یک پارچه نازک را زیر شیر آب خیس کنید و سپس خوب بچلانید تا آبش گرفته شود. روزی دو بار (صبح و شب) سبزهها را زیر شیر آب بگیرید (از بغل آب بدهید که نظم سبزهها با فشار آب به هم نخورد) و بعد آب ظرف را خالی کنید. هر چند پنبه یک فیبر طبیعی است اما مشکلات زیادی را برای محیط زیست ایجاد می کند. گندم را از یک هفته مانده به عید هم میتوان سبز کرد اما باقی دانهها را باید حداقل از ۱۲ روز قبل شروع به سبز کردن کنید. با چه بذرهایی میتوان سبزه درست کرد ؟ هستند. اگر چه یکی از خاصترین مانتوهای مخمل با این متریال تولید میشود؛ اما از طرفی باید توجه داشت که این نوع مخمل نیاز به مراقبت و حساسیت بیشتری نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید