شناخت انواع پارچه از نظر شکلی و بافت – خیاطی ژورنال

این پارچه ها باعث جریان هوا و تنفس بدن می­شوند، به همین دلیل در هوای گرم، خنک هستند. به همین دلیل از الیاف طبیعی مانند پنبه برای تولید پارچه کالای خواب مانند پتو و روتختی استفاده میشود. 5. در ایران به لباسهای پنبه ای نخی میگویند . اتومان: پارچهای نخی با ظاهری خشک است. امروزه با پیشرفت علم و صنعت، تولید انواع مختلفی از پارچه، در حال گسترش است. این پارچه انواع مختلف دارد و از الیاف مختلفی تولید می شود. در صنعت نساجی ماشین آلات مختلفی مورد استفاده قرار گرفته و نحوه بافت در آنها نیز با هم متفاوت می باشد. این نوع پارچه هم به صورت تاری پودی و هم به صورت گردباف تولید می شود. تریکو: پارچه تریکوی پودی در جهت عرضی و طولی قابلیت کشش دارد. معمولا از پارچه کتان ها در ساخت شلوار بسیار استفاده میشود.اما امروزه شاهد تنوع بسیاری از لباس های مردانه و زنانه از جنس کتان هستیم.

برای تولید پارچه ابریشم از پیله کرم ابریشم استفاده می شود بسیار نرم و براق ابریشم در رنگ های مختلف وجود دارد نوع طبیعت دیشب در اثر سوزاندن بوی موی سوخته می دهد از این پارچهگرانقیمت و لطیف برای دوخت انواع شال مانتو کراواتی و شلوار استفاده می شود. از پارچه سوییت برای دوخت لباس و برخی اکسسوریها استفاده میشود. برخی از این پارچه ها عبارتند از: پارچه کتان، پنبه که از نوعی درخت تولید می شود، کنف و… این روز ها برخی از پارچه ها از اقبال بیشتری در تولید انواع لباس برخوردار است. این پارچه به دلیل نوع بافتی که دارد، علاه بر لطافت از اسنحکام خوبی هم برخوردار است. لینن به پارچهی کنفی هم معروف است و از پارچه های مناسب فصل تابستان محسوب میشود. تنوع طرح و رنگ از ویژگی های برتر این نوع پارچه می باشد. تصور عموم مردم بر این است که پارچه کتان از الیاف سلولزی ساقه گیاه کتان تولید می شود.

لباسهای راحتی خانگی یکی از مهمترین لباسهایی است که برای دوخت آن باید بهترین جنس پارچه موجود را تهیه کنید که علاوه بر ایجاد حس راحتی برای شما، بتوانید از آن برای مدت طولانی استفاده کنید و زود از مد نرود. کدری: پارچهای لطیف که برای دوخت انواع لباس به خصوص لباسهای زنانه و راحتی کاربرد دارد. از این پارچه در مواردی استفاده میشود که کشسانی، به خصوص برای راحتی مد نظر باشد. با این حال همین نرمتر بودنش باعث میشود که خاصیت انعطافپذیری بیشتری داشته باشد و بتوان به راحتی با استفاده از آن هر چیزی درست کرد. در این مقاله به معرفی چند نوع از بهترین پارچهها برای دوخت لباس راحتی خانگی پرداختهایم. برای دوخت لباس با این پارچه ابتدا قبل از دوخت آنرا به روش مناسب و با دمای مناسب بشویید و پس از دوخت نیز به یاد داشته باشید که روش شستوشوی این پارچه همیشه به همان روش خواهد بود. 4. پس از استفاده اگر خوب خشک نشود، بوی عرق بدن در آن باقی میماند . پنبه بوی کاغذ روی آتش می دهد و وقتی شعله را خاموش می کنید درخشش نارنجی رنگی خواهد داشت. به دلیل سبک و لخت بودن و تنوع رنگی زیاد در بیشتر لباسهای مجلسی بر حسب مدل، هم میتواند پارچه اصلی و یا به عنوان خرجکار استفاده شود.

یکی از ساده ترین روش ها برای تشخیص اینکه آیا لباس شما از پارچه نخی اصل است یا ترکیبات دیگری هم در آن وجود دارد، این است که بدانید پنبه با شعله، شمع، فندک یا کبریت ذوب نمی شود یا فر نمی خورد. میکروفایبر تخت بافت شده را میتوان یکی از بادوامترین محصولات میکروفایبر دانست، اما همانند میکرو الیافها خاصیت جذب و کشش ندارد. به همین دلیل، از مهمترین لازمههای تولید و طراحی محصولات به وسیله تولیدکنندگان، شناخت انواع پارچه از لحاظ طرح، جنس و رنگ است. کدری به دلیل خنک بودنش برای دوخت لباس تابستانه هم مناسب است. بنابراین با استفاده از آن انواعی از لباسها را میتوان دوخت. بر این اساس انواع این پارچه را با اسامی همچون کرپ اسکاچی، کرپ گاباردین، کرپ حریر، کرپ پوپلین، کرپ چادری، کرپ شیفون، کرپ دیور، کرپ ژرژت، کرپ ابریشم، کرپ ژرسه، کرپ ساتن، کرپ گلدار، کرپ موهر، کرپ خاویاری می شناسند. ترکیبی از یک لایه روکش به نام Skin و یک لایه اسفنج از جنس PVC یا PU است که بر روی پارچه پوشش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید