شناخت انواع پارچه مانتویی در بازار ایران

ممکن است بخواهید مدل های مختلف لباس را با یک پارچه اصلی تولید کنید و یا اینکه استانداردهای عملکردی یکسانی برای پارچه های مختلف تعیین کرده باشید که باید برای آنها اعمال شود. بخش دوم مشخصات مرتبط با خصوصیات عملکردی پارچه ها هستند. قبل از معرفی پارچه تریکو باید با مفهوم تار و پود پارچه آشنا شویم. تار نحوه گره خوردن نخ به صورت عمودی و پود نحوه گره خوردن نخ به صورت افقی برای تولید پارچه است. در پارچه تریکو نخ به صورت تار و حلقوی گره خورده و از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی از تارها، پارچه تریکو یا گردباف تشکیل میشود. جزئیات فنی باید همیشه به راحتی در دسترس تامین کننده قرار بگیرد. تیم نساجی دات کام با تجربه گسترده و دانش فنی بالا در این حوزه در صدد رشد و تعالی صنعت نساجی در کشور همگام با بزرگان این صنعت در جهان و به دست آوردن سهم بیشتری از این بازار بزرگ جهانی است.

احتمال دارد هنگام خرید پارچه، فروشنده به شما درباره اعدادی مانند سوپر ۱۰۰ یا سوپر ۱۸۰ توضیح بدهد یا اینکه خودتان هنگام بررسی پارچه این اطلاعات را در قسمت حاشیه پارچه (لبهای که ریشریش نمیشود) ببینید. موهر را با پشم گوسفند ٬ مو و کرک بز و یا با کتان ٬ کنف ٬ پنبه و نیز با الیاف مصنوعی مانند نایلون و پرلون ٬ به نسبتهای معین درهم می کنند و با آن پارچه های گوناگون می بافند . به عنوان مثال یک تولید کننده شلوار، انواع مختلفی از پارچه ها که برای تولید شلوار مناسب هستند را می شناسد، و نمونه هایی از آنها را در اختیار دارد و در هنگام تامین منابع از کارخانه های ریسندگی و بافندگی و معرفی محصولات خود به خریداران از آنها استفاده می نماید. چگونه پارچه تریکو مناسبی را برای دوخت محصولات مختلف انتخاب کنیم؟ اگر دوست دارید با استفاده از پارچه تریکو محصولات لباسهایی نرم و لطیف بدوزید در این مقاله همرا ما باشید. این پارچه بسیار سبک و لطیف است و معمولاً از این نوعی پارچه ابریشمی برای دوخت لباس شب استفاده می شود. پارچه حریر کرپ معروف ترین و پرمصرف ترین پارچه حریر است که از آن در دوخت انواع لباس های مجلسی و شومیز استفاده می شود.

علاوه بر آشنایی با انواع پارچه، ویژگیهای آنها، و همچنین اسم انواع پارچهها، هر طراح باید نسبت به محصولی که قصد تولید آن را دارد نیز آگاه باشد و کاربردهایش را بداند، تا بتواند نسبت به محصولی که خلق میکند، بهترین و مناسبترین پارچه را انتخاب کند! در طی این دوره زمانی، باید مجموعه ای از مشخصات موثق پارچه تدوین نمایید به گونه ای که خریداران هنگام مراجعه به تامین کنندگان برای انتخاب سبک های جدید بتوانند این مجموعه ها را همراه خود ببرند؛ در این صورت آنها قادر خواهند بود مشخصات دقیق پارچه یا موارد مشابه را به کارخانه ارائه دهند و همین باعث صرفه جویی وقت در زنجیره تامین خواهد شد. تامین کنندگان باید به کیفیت پارچه ای که قصد تهیه آن را دارند متعهد باشند. از بز نژاد آنقره، همه ساله مقادیر قابل توجهی موی بلند و لطیف موسوم به موهر حاصل میشود. از انواع تریکو برای دوخت لباس و محصولاتی استفاده میشود که نیاز به دوام و استحکام بالایی دارند. به دلیل استحکام پایینی که الیاف طبیعی پارچه ویسکوز دارد از ترکیب نخ لاکرا با آن برای بالا بردن استحکام و دوام پارچه تریکو ویسکوز استفاده میشود. معمولا رنگ بندی و استحکام پارچه پلی استر به حدی بالا است که برای تولید کاپشن، لباسهای ورزشی، اوور کت و بارانی از آن استفاده میشود.

این تراکم بافت زیاد در کنار الیاف مرغوب باعث می شود که پارچه کتان تبدیل به پارچه ای با دوام در برابر سایش و شست و شو و غیره شود. همچنین امکان شستشو در آنها بسیار زیاد میباشد. اگر بی گدار به آب بزنید و بدون کنترل روند تولید اقدام به تولید کنید، و به تامین کننده امکان بدهید که بدون اجازه شما پارچه ها را جایگزین کند، قطعاً تولیدات با کیفیتی نخواهید داشت و مسیر کار خود را ناهموار خواهید کرد. نساجی دات کام به دنبال کنندگان خود این امکان را میدهد که با ارائه تحلیل عمیق از بازار و رقبای آنها از طریق اخبار صنعت نساجی، آگاهی از فناوری های جدید و مقالات تخصصی تصمیمات آگاهانه و اصولی بگیرند. لینن از گیاه فلاکس به دست آمده که از پنبه استحکام بیشتری دارد. الیاف پنبهای و نرم آن باعث میشود زمانی که روی پارچه دست میکشید، نرمی را در دستتان احساس کنید. این کرپ طرحی پیچیده دارد و برای بافت آن از نخهای تابیدهشده با طراحی کرپ ساده معکوس تهیه میشود. پارچه ارگانزا یکی از انواع پارچه در طراحی لباس است.

دیدگاهتان را بنویسید