شناخت انواع پارچه 1400 – پوشاک تعطیلات (هالیدی)

البته گروهی از این پارچه ها نیز وجود دارند که علاوه بر مقاومت حرارتی دارای مقاومت مکانیکی مناسب نیز هستند .گروهی دیگر از پارچه نسوز وجود دارد که برای مقاومت در برابر مواد شیمیایی به لایه هایی از پلیمر آغشته می شود . این پارچهها برای تهیه پوشاک زمستانی کاربرد دارند و دستکشهای مناسب این فصل را میتوان از این نوع الیاف به دلیل داشتن خاصیت عایقی تهیه کرد. منسوجات بافته شده از پشم، کاربرد فراوانی دارند و بهخوبی از شما در برابر سرما محافظت میکنند؛ به همین دلیل برای بافت و تولید اکثر پوشاک زمستانی از پارچه پشمی استفاده میکنند. تیشرتی که از مواد بیکیفیت تولید شده است قطعا محصول مناسبی به شمار نمیرود. 3- به اندازه پارچههای پنبه ای آب را جذب میکنند اما زودتر خشک میشوند به همین دلیل حولههای کتانی بهتر از پنبه ای است. این جنس پارچه به دلیل مقاومت و شست و شوی راحتش بسیار محبوب است . به همین دلیل میتوان به جرات گفت که تمامی پارچه های نسوز از متریالی به نام فایبرگلاس تشکیل شده اند . چرا که در دهه های گذشته تنها پارچه ای که در اختیار صنعتگران قرار میگرفت ؛ پارچه آزبست بود . اگر لازم بود روی پارچه آب بریزید.

این نوع پارچه نیاز به مراقبت دارد و نباید آن را با آب شست و شو داد و یا با حرارت زیاد اتو کرد؛ بلکه بهتر است با بخار شست و شو و خشک شود. الیاف پلی استر نیاز به مراقبت و شستشوی خاصی ندارند، آب نمی روند و همچنین رنگ را بسیار خوب نگه می دارند. علت این موضوع آن است که این الیاف دارای شکافهای بسیار ریزی هستند. و به علت داشتن پروتئین هادی حرارت نبوده و آن را در خود نگه می دارد . پارچه سوییت نوع مصنوعی هم دارد که نسبت به سوییت طبیعی، ارزانتر و بادوامتر است؛ اما همهی ویژگیهای پارچهی سوییت طبیعی را ندارد. سوییت مصنوعی یا سوییت فاکس، بهترین گزینه برای افرادی است که دوست ندارند لباسهای تشکیل شده از پوست حیوانات را بپوشند. چرم های اصیل معمولا گران قیمت هستند و برای پوشش نوعی پارچه ی خاص و زیبا محسوب میشوند. پارچه های کشمیری عمدتا از بز های کشمیر بدست می ایند.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که تمامی الیاف، چه طبیعی و چه مصنوعی نوعی از نخ محسوب میشوند. عوامل تاثیرگذار بر ایستایی پارچه ها، نوع الیاف، تراکم پارچه، نوع بافت و غیره می باشد. علاوه بر این کشت آناناس نیازمند منابع طبیعی زیادی است که در صورتی که تقاضا برای پینیاتکس به سرعت زیاد شود، ممکن است منجر به جنگل زدایی شود. در صورتی که کناره پارچه ها دوخت و بافت مخصوص نداشته باشد ، از کنار با خارج شدن نخ ها ( چه طولی«تار» و چه عرضی «پود» ) شکافته می شوند. در کل می توان گفت پارچه لایه ای نرمش پذیر است که از شبکه ای از نخ ها یا الیاف طبیعی یا مصنوعی تشکیل شده است؛ که نوع نخ ها یا الیاف و ساختار و نحوه قرارگیری آن ها در کنار یکدیگر ساختمان پارچه و خصوصیات فیزیکی آن را به وجود می آورد. نخ کشی عبارت است از ترتیب گذرانیدن نخ های تار از سوراخ های میلمیلک و رد دستگاه یا ماشین بافندگی تعداد کل میلمیلک های مورد نیاز برای عمل نخ کشی برابر با تعداد کل نخ های تار می باشد.

اشاره کرد. در این مقاله ما قصد داریم بهترین پارچه های موجود در بازار را به شما معرفی کرده و خصوصیت و کاربرد های آن ها را بررسی کنیم. این پارچه ها تنفس کرده و حساسیت ایجاد نمیکنند. این کاربرد ها شامل حساس ترین و تخصصی ترین فعالیت ، تا معمولی ترین کار ها را شامل میشود . از استاتها برای ساخت دکمه، تودوزی، بلوز، پیراهن و غیره استفاده میشود . جنس پارچه مناسب برای کاری که میخواهید آماده کنید را براساس موارد گفته شده انتخاب کنید. همچنین بامبو خاصیت ضد اشعه ماورای بنفش دارد و برای پوشاک تابستانی به خصوص برای محافظت از زنان باردار و کودکان در برابر تشعشعات مضر خورشید مناسب است. از پرکاربردترین پارچه­های لباس زنانه است که بیشتر برای لباس­های مهمانی به کار می­رود. بهتر است این پارچه­ها برای لباس­های راحتی، منزل و لباس نوزاد استفاده شوند. یکی دیگر از خواص جالب توجه الیاف بامبو آن است که منسوجات ساخته شده از آن امکان تبادل هوا و تنفس را برای پوست فراهم میکنند و به این صورت باعث خنک شدن بدن میشوند. اگر مواد از پلی پنبه ساخته شده باشد، باید شاهد پیچش یا ذوب شدن الیاف آن باشید.

دیدگاهتان را بنویسید