شناخت انواع پارچه

4- بعد از شستن نباید آنرا آویزان کرد بلکه بهتر روی پارچه نخی پهن کنیم. 5- در ایران به لباسهای پنبه ای نخی میگویند. پنبه از الیاف گیاهی گرفتهشده است. پارچه ژرژت نوعی کرپ است که هم از الیاف طبیعی مانند ابریشم ساخته میشود و هم از الیاف مصنوعی مانند ریون و پلی استر. 1- کتان از نظر خصوصیات مانند پنبه است و در ایران کشت نمی شود. وقتی پارچه کشمیر را لمس میکنید، مانند پارچه ابریشمی است ولی حس نرمی بیشتری نسبت به پارچه ابریشمی دارد. بسته به اینکه شما چه نوع کتوشلواری دوست دارید میتوانید از پارچههای کشمیر استفاده کنید. پاچین همان پارچه پنبه ای می باشد که در زبان عامیانه به آن نقی گفته میشود از خصوصیات هم میتوانند خنک بودن نرمی، بدون حساسیت، گل نشدن شاره کرد لباس های نخی به دلیل اینکه هوا را رد و بدل می کنند حرارت بدن را به بیرون منتقل می کند و باعث ایجاد خنکی می شوند که مناسب فصل بهار و تابستان میباشد در طرحها و رنگهای مختلف وجود دارد با توجه به علاقه به کار رفته در تولید آن در سه نوع طبیعی مصنوعی و مخلوط وجود دارد.

پارچه های نخی معمولا با ترکیبی از الیاف طبیعی پنبه و الیاف مصنوعی تولید می شوند و دلیل آن آبرفت بالا و مقاومت کم الیاف نخ در برابر سایش است که باعث از بین رفتن و غیر قابل استفاده شدن پارچه می شود. 2- پارچههای تهیه شده از پشم، به دلیل ذخیره شدن هوا در بین الیاف عایق میباشند. ما در این مطلب به تمام نکاتی که به شما کمک میکند پارچه مناسب نیاز خود را تهیه کنید ارائه دادهایم. 2- به علت داشتن پروتئین هادی حرارت نیستند و در خود نگه میدارند. از دیگر ویژگی های خوب آن می توان به جذب بسیار سریع رطوبت و عرق بدن، قابلیت تنفس پذیری و گرم نگه داشتن بدن در محیطهای سرد اشاره کرد. از محاسن این پارچه میتوان به این مورد اشاره کرد که به سادگی چروک نمیشوند و برای دوخت لباس و تاپ بسیار کاربرد دارد. اینگونه از پارچهها را میتوان بهترین انتخاب برای همه ذکر کرد. میتوان آن را با ابریشم، موهر، کشمیر و غیره ترکیب کرد. پارچه کرپ بسیار ظریف است و از نوع نازک آن در روسریها، لباس شب و سایر انواع لباسهای سبک میتوان استفاده کرد.

از پارچههایی که با این نوع تولید و در بازار موجود است میتوان به پارچههای شلواری، پیراهنی، ملحفهای، ترگال، پارچه تترون و… این پارچه از پوست حیوانات در روند تولید چرم به دست میآید و سطحی بسیار نرم و لطیف و ظاهری شبیه به پارچه مخمل دارد. همچنين الياف لطيف و در عين حال بادوام اين گياه كمك ميكند تا بتوانيم پارچه هاي متنوع و با كيفيتي توليد نماييم.همچنين خاصيت رنگ پذيري بالاي اين الياف و همچنین شفافیتی شبیه ابریشم گونه و نیز با مقاومتی بالاتر در مقابل سایش و ثبات رنگ در شستشو، به مجموعه نساجي زرباف امين اين امكان را مي دهد تا طيف رنگهاي بيشتري در اختيار مشتريان گرامي قرار دهد. الیاف طبیعی: پشم، پنبه، ابریشم. پارچه طبیعی میتواند شامل: پوست حیوانات، دانه گیاهان و یا حتی کرم ابریشم یا همان پارچههای ابریشمی باشد. لینن یک پارچه طبیعی ضد حساسیت است که به همین دلیل برای بستن زخم کاربرد دارد. مطمئنا افرادی که اقدام به خرید پارچه میکنند قصد دارند تا با استفاده از این پارچه محصولات مختلفی نظیر لباسهای شیک دوخته و از آنها استفاده کنند، به همین دلیل طرح پارچه به عنوان یک موضوع بسیار مهم برای آنها مطرح است. توجه داشته باشید که در هنگام خرید برای دوخت لباس راحتی خانگی جنس با کیفیت بهتر آن را خریداری کنید.

البته هنگام خرید، هزینه نیز سهم بزرگی در روند خرید کتوشلوار دارد بنابراین بهتر است بدانید برای چه پارچهای پول میدهید و چه کیفیتی دارد. انتخاب پارچه مناسب سهم زیادی در ارزشیابی کیفی لباس دارد. به گزارش اقتصادآنلاین ؛ پارچهی کتوشلواری را انتخاب میکنید علاوه بر اینکه باید شیک و زیبا باشد، بهتر است کیفت بالایی داشته باشد تا هزینهای را که به خیاط میدهید به هدر نرود. پارچه لینن به دلیل سبک بودن و عبور هوا و تعدیل دمای بدن، جزو پارچههای تابستانی خوبی است که فروش بالایی در فصل گرما دارد. 1- این پارچهها خیلی سبک و براق هستند دارای کشش بالا و در برابر پارگی و چروک پذیری مقاومت بالایی دارند. تنها عیب این پارچهها این است که بهراحتی چروک میشوند. این پارچه نرم است و چروک نمیشود، اما گاهی اوقات موردانتقاد افرادی قرار میگیرد که طرفدار پارچههای سبک و نازکتر هستند. اما یکی از معایب آن زود کثیف شدن است که در این صورت بهتر است از ترکیبات پنبه به جای پنبه خالص بهره ببرید. پارچههای پنبهای یکی دیگر از پارچه های محبوب و مناسب کت و شلوار مردانه است.

دیدگاهتان را بنویسید