فروشگاه ایواز پلاس

همه ی ما نام دانه های کتان را شنیده ایم و دلیل شباهت این نام با پارچه کتان در مواد اولیه ی تشکیل دهنده این پارچه می باشد.در ساخت پارچهکتان ز الیاف ساقه های کتان استفاده میشود. این پارچه زیبا حالتی کرکی دارد که یک روی آن صاف و روی دیگر دارای پرزهای لطیف و نزدیک به هم و به یک سو خوابیدهاست که در ساخت آن از پنبه، ابریشم، پشم و یا کتان استفاده میشود و برای لباس های مجلسی گزینه مناسبی می باشد. پارچههای کنفی نرم و لطیف نیستند! پارچههای کنفی معمولاً از قیمت پایینی برخوردار هستند و به همین دلیل استفاده از آنها اقتصادی و مقرون به صرفه میباشد و در دوخت انواع لباس و تزئینات منزل کاربرد دارند. به این صورت که در مرحله اول پشم از حیوان مورد نظر چیده میشود، پشم به دست آمده با دقت بالایی شستشو داده می شود. جیر نوعی چرم است که از قسمت زیرین پوست حیوان ساخته می شود و به آن سطح نرمی می دهد.

پارچه ی جیر نیز مانند چرم منشا حیوانی دارد که در ساخت آن از پوست گوسفند،بز و گوسالهاستفاده میگردد که با روشهایی خاص دباغی شده و سطح گوشتی آنها حالتی مخمل مانند به خود میگیرد. اگر شما برای لباس خود یک پارچه مناسب انتخاب نکنید، هم پولتان هدر میرود و هم زحمت خیاط. این پارچه در رنگ های متنوع تولید می شود که تابستانی رنگی برای شما می سازد. پارچه جین در اصل دارای بافت ضخیم و متراکمی است که دوام آن را زیاد می کند اما با توجه به محبوبیت بالای این مدل پارچه برای فصل های گرم سال نیز، تولید پارچه جین با تراکم کمتر انجام می شود که آن را برای دوخت انواع مانتو تابستانی نیز مناسب می کند که آن را معمولا با نام جین کاغذی می شناسند. کنف پارچه ای سبک است ، به این معنی که قابل تنفس است و به طور موثری انتقال رطوبت را از پوست به محیط را تسهیل می کند ، بنابراین برای آب و هوای گرم ایده آل است. زیرا در اغلب موارد پارچه های تولید شده از الیاف طبیعی بسیار خنک و راحت و سبک هستند و جمع شدن همه این ویژگی ها به صورت یکجا، تشبیه نخ را به ذهن می آورد.

و در صنعت پوشاک هم به صورت ترکیبی استفاده میشوند . پارچه رادمرد، استارتر فروش اینترنتی پارچه در ایران، به صورت کاملاً تخصصی و با چند دهه تجربه در زمینه صادرات واردات و پخش پارچه، تلاش میکند تا با ارائه پارچه های متنوع و قیمت های رقابتی بهترین گزینه برای خرید آنلاین پارچه در ایران باشد. از آن برای دوخت انواع لباس از جمله شلوار های جین که شهرت جهانی دارند و با عنوان شلوار لی نیز شناخته می شود تا دوخت انواع کت و ژاکت ها و مانتو ها مانند مانتو جین بغل دکمه که در فروشگاه اینترنتی ایواز پلاس موجود است، استفاده می شود. انواع لباس مانند شومیز و مانتو از جمله مانتو چهار خانه 56 که در فروشگاه اینترنتی ایواز موجود است. کرپ پارچه ای نرم و به نسبت براق بوده و به خوبی بر روی اندام می نشیند و از این رو جزو مناسبترین گزینه ها برای دوخت انواع لباس از جمله مانتو، دامن، و لباس های مجلسی می باشد. به سبب وجود پروتیین در بافت پارچه ابریشم، این پارچه حرارت را از خود عبور نمیدهد و اگر آنرا بسوزانید بویی همچون سوخت تارهای مو به مشامتان میرسد و جالب است بدانید که ابریشم طبیعی جزو پارچه هاییست که در طبیعت تجزیه میگردد.

در مورد پارچه نخی پنبه ای جالب است بدانید که اسم اصلی و درست آن، پارچه پنبه ای است و نخی در واقع صفتی است که برای انواع پارچه هایی که از جنس الیاف طبیعی هستند به کار میرود. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید که مواد اولیه تولید انواع پارچه جین از پنبه است و این پارچه را می توان جز خانواده پارچه های الیاف طبیعی دانست. اگر دنبال پارچهای بادوام هستید باید بدانید فاستونیهایی که بافت جناغی دارند معمولا بادوامتر و محکمتر از بافت ساده هستند. نکته ای که در مورد پارچه کتان اهمیت دارد، اینست که بدانید این پارچه بعد از شستشو کوتاه شده و به اصطلاح آب میرود، بنابراین برای جلوگیری از بروز مشکل بهتر است پارچه ای که تهیه میکنید اندکی بیشتر از متراژهای تعیین شده باشد و همچنین قبل از دوخت لباس، پارچه کتان خود را بشویید و سپس اقدام به دوخت لباس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید