معرفی و دانلود PDF کتاب اصول و مبانی پارچه شناسی

تا پارچه شکل ابریشمی و نرم به خود بگیرد.در لباس های زنانه و مجلسی از این لباس بسیار استفاده میشود و زیبایی خاصی دارد. جیر از پوست بز و گوساله تهیه می شود که طی مراحل خاصی و بوسیله دستگاه های ویژه رخ آن را پرداخت میکنند و سطح گوشتی را به صورت مخملی در میآورند که بیشتر به عنوان آستر در داخل دیگر محصولات استفاده می گردد.از پارچه جیر معمولا برای پوشیدنی هایی استفاده میشود که نیاز به دوام و مقاومت بالا دارند مانند کفش. به عنوان یکی از اولین محصولات توسعه داده شدهی میکروفایبر شناخته میشود؛ اولترا سوییت را میتوان رقیب اصلی چرم جیر دانست. همچنین پارچه های جیر خیلی زود کثیف شده و از بین میروند. همچنین برای ساخت نخ نسوز هم از این ترکیب شیمیایی استفاده میکنند . همچنین مقاومت کمتری در مقایسه با چرم طبیعی دارند. مطایق قرارداد با افراد داوطلب، پس از مرگشان با پوست آنها کمربند، کیف و کفش از چرم انسان (پس از انجلم عملیات لازم بر روی پوست) تولید میکند و با قیمت بالا به صورت محدود به فروش میرساند.

به خصوص افرادی که در حال یادگیری خیاطی هستند به دلیل قیمت مقرونبهصرفهای دارد از آن بهره میبرند. هر پارچه با توجه به منبعی که از آن گرفته میشود، ترکیب خاص و ویژگیهای منحصر به فردی دارد که با شناختن آنها میتوانید انتخاب راحتتری داشته باشید. چلوارهای سفید و روشن به دلیل تراکم کم تاروپود، کمتر برای دوخت لباس استفاده میشوند. الیاف مصنوعی به سرعت در هنگام برخورد با آتش ذوب میشوند اما پارچههایی که در آنها از پنبه واقعی استفاده شده به آرامی سوخته و دود ملیحی تولید میکنند. درایران در لفظ عوام به «جین»، «لی» هم می گویند، که در حقیقت لی نام یک برند می باشد . چرم مصنوعی هم تمام خاصیت های چرم طبیعی را دارد اما این نوع از چرم از مواد آزمایشگاهی و شیمیایی ساخته میشود و نسبت به چرم طبیعی بسیار ارزانتر هستند. این پارچه به دلیل سفتی و استحکام آن، کاربردهای فراوانی دارد. دارای نخ های بسیار طولانی است که همگی رو به یک سمت دارند .

شناخت پارچهها، جنس و طرح آنها، بخصوص برای افرادی که در زمینه طراحی یا دوخت لباس فعال هستند، بسیار مهم است. روش های بالا را فقط در صورتی امتحان کنید که پارچه هیچ برچسبی نداشته باشد. اگر میخواهید لباس نازک و سبک داشته باشید پارچههای ژاکارد ابریشمی یا پنبهای را امتحان کنید. اگر آن را تا کنید و در امتداد چین فشار دهید، یک خط ماندگار ایجاد می کند. پارچه ها یکی از مهم ترین متریال در زندگی ما هستند از لباس ها گرفته تا دکوراسیون و طراحی صنعتی. نایلون یکی از پارچههای پرکاربرد در زندگی بشر به شمار میرود. شناخت انواع پارچه و ویژگیهای آن یکی از آن چیزهایی است که به طرز شگفتانگیزی به کارتان میآید و برای شما مفید است. برای بافتن ساتن، سطح پارچه ای که مشاهده می کنید. میکروفایبر اسپلیت بافت (Split-weave microfibre) دارای الیافی است که در حین تولید شکافته میشوند که این باعث به وجود امدن حلقههای ریز بی شماری بر روی سطح پارچه میشود. اگر سطح بافته شده روی ساتن را ببینید . اگر پارچه بسوزد و فقط از آن خاکستر و دود باقی بماند ، یعنی پارچه کاملا طبیعی است . در واقع خاکستر پارچه پلی استر به شکل قطرات سیاه و سفت می باشد و دود سیاه رنگ آن بوی شیرینی دارد .حالا آتش را خاموش کنید و مطمئن باشید که شعله ای روی پارچه و کبریت باقی نمانده است.

این پارچه استحکام خوبی دارد و برای تولید انواع پیراهن، دامن مجلسی و لباس کاربرد زیادی دارد. فوترهای پالتویی تک رنگ هستند اما تنوع رنگ زیادی دارند. پوشش مویی ضخیمی دارند و رنگ و اندازه پولیش شبیه خز واقعی هست. بوی سوختن نخ های پنبه و ویسکوز به دلیل پایه گیاهی آنها ، تقریبا شبیه به بوی سوختن چوب یا کاغذ است . هر آنچه که نیاز دارید و به ذهن شما خطور میکند در اینجا پیدا خواهید کرد. ما متعهد هستیم که به شما کمک کنیم تا به طور کامل از فرصتهای ارائهشده توسط بازار بهرهمند شوید. از کتان برای ساخت لباس و مبلمان منزل استفاده میشود.پارچه های کتان میتوان بستگی به فصل مورد استفاده آن ها نازک و ضخیم باشند.حتی در بعضی از الیاف کش نیز برای راحتی پوشش و ترکیب زیبا در بدن استفاده میشود . الیاف پنبه ای هادی حرارت هستند و حرارت بدن را به بیرون منتقل کرده و در نتیجه خنک هستند.و برای فصل تابستان خیلی مناسب می باشند . این پارچه دارای دوام و استحکام و مقاومت بالا است و یکی از سبکهای مد و فشن است که در تمام دنیا استفاده میشود.پارچه جین زیبایی منحصر به فردی دارد و قیمت آن بسیار مناسب است.این نوع پارچه هم مطابق به فصل دارای جنس نازک و ضخیم است.نکته ی بسیار مهم و تاکیدی این است که پارچه ی جین ازجمله مهم ترین و بهرین پارچه برای مد و زیبایی به شمار میرود.

دیدگاهتان را بنویسید