منشا انواع پارچه و خاصیت های گوناگون آنها

در واقع پارچه ابر و بادی نوعی پارچه خنک راحت است که بخاطر حالت سایه روشنی که روی آن وجود دارد با این اسم شناخته می شود. در مورد پارچه حریر باید این نکته را به یاد داشته باشید که حالت شیشه ای دارد و بدن نماست و در اغلب اوقات باید از آستر های مناسب برای زیر لباس استفاده کرد. دانتلها و تورها به آستر احتیاج دارند و باید در هنگام خرید متناسب با مدل لباسی که مد نظر دارید آستر مناسب از نظر رنگ و جنس را نتخاب کنید. نکته ای که در رابطه با این پارچه باید به یاد داشته باشید این است که با توجه به نازک بودن این پارچه جهت جلوگیری از بدن نما بودن بهتر است از آستر زیر آن استفاده کرد. از این پارچه برای دوخت انواع لباس و به ویژه مانتو از جمله مانتو شیمر سر شانه پروانه استفاده می شود؛ که به راحتی می توانید آن را از فروشگاه اینترنتی ایواز پلاس تهیه کنید. پارچه آریون یکی از انواع پارچه هایی است که از نخ ویسکوز تولید شده است. یکی از انواع پارچه هایی که در سال های اخیر محبوبیت زیادی در بین افراد پیدا کرده است، پارچه شیمر است. پارچه لینن یا همان الیاف کتان که بسیاری از افراد آن را به اشتباه لنین می نامند، یکی از انواع پارچه هایی است که با توجه به نوع بافت آن زیبایی شگفت انگیزی به لباس های شما می بخشد.

پارچه وال یکی از سبک ترین پارچه هایی است که از آن برای دوخت مانتو تابستانی می توان استفاده کرد، علت این سبکی و راحتی در این پارچه، تراکم کم الیاف آن است. پس از قرار دادن لباس در محلول آب و پودر صابون به مدت یک ساعت، به آرامی لباس از جنس پارچه وال را آبکشی نمایید. از جمله مانتو وال شنل دار که در فروشگاه اینترنتی ایواز پلاس موجود است، باز کرده است. یکی از جدید ترین پارچه هایی که راه خود را در میان مدل های مختلف لباس ها به ویژه برای دوخت مانتو های تابستانی باز کرده است و از محبوبیت زیادی نیز برخوردار شده، پارچه زبرا است. در این مقاله سعی داریم انواع پارچه را با هم بررسی کرده و با کاربرد مناسب در هر صنعتی شناخت کامل پیدا کنیم. برای شستشو این مدل پارچه با توجه به جنس خوب و با دوام آن نیاز به رعایت نکات خاصی نیست.

به این نکته توجه کنید که یک بوم بد تا چه اندازه میتواند یک نقاشی خوب را خراب کند و همین امر در مورد چاپ هم صدق میکند. شیمر پارچه براقی است که پوشیدن آن چشم همگان را به شما خیره می کند. از پارچه ابر و بادی برای دوخت انواع لباس مانند شومیز و مانتو از جمله مانتو ابر و بادی سه دگمه کمر گت دار که در فروشگاه اینترنتی ایواز پلاس موجود است، مورد استفاده قرار می گیرد. کتاب اصول و مبانی پارچه شناسی (Principals of Fabric Science) مجموعهای شامل تمامی نکات مربوط به شناخت صحیح پارچه و نحوه نگهداری درست از آن است، که با بررسی دقیق جنس و نوع ساختار شیمیایی تشکیل دهنده آن آغاز شده و در ادامه به بررسی طرح و بافت انواع مختلف پارچههای موجود میپردازد. از جمله لباس هایی که از این پارچه دوخت می شود مدل های مختلف مانتو شامل مانتو آریون ترکیبی آستین شکلاتی است که می توانید برای خرید آن به سایت فروشگاه اینترنتی ایواز پلاس مراجعه کنید.

توجه کنید برای شستشو این مدل پارچه از آب ولرم زیر 40 درجه استفاده کنید و در زمان اتو کشی نیز با قرار دادن یک پارچه سفید روی آن از آسیب توسط گرمای مستقیم اتو به پارچه جلوگیری کنید. این پارچه با توجه به جنس بسیار خنک و نرم و لختی که دارد برای فصل های گرم سال، یعنی بهار و تابستان خیلی مناسب است. در فصل تابستان پارچه لینن مناسب کتوشلوار مردانه است. پارچه آریون بسیار سبک و خنک است و برای دوخت انواع لباس در فصل تابستان کاربرد دارد. پارچهی سوییت به دو دستهی طبیعی و مصنوعی تقسیم میشود که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. نخ ویسکوز یک نوع الیاف طبیعی است که طی فرایند های خاص به انواع پارچه تبدیل می شود و یک همکاری موفق بین تکنولوژی های بشر و طبیعت به حساب می آید. در این جا درباره شناخت انواع پارچه های لباس صحبت خواهیم کرد. لمه از الیاف رنگی و ناخن های براق ساخته شده است این نوع پارچه در بین بانوان به دلیل زیبایی آن بسیار محبوب می باشد و برای دوخت انواع لباسهای مجلسی به دلیل خشک بودن آن استفاده میشود در هنگام شستشوی لمه به خاطر حالت دنداندار آن نگران نباشید به دلیل اینکه فقط اکلیل می شود لمه دارای رنگ های مختلف می باشد که بسته به سلیقه خودتان می توانید رنگ مورد علاقه خود را برای لباس انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید