هرآنچه باید دربارهی پارچه سوییت و انواع آن بدانید – مجلهی دیجیاستایل

اگر بعد از رها شدن؛ پارچه به حالت اولیه خود برنگشت و همانجوری چروک و مچاله ماند. در ابتدا ویدئویی را ببینید تا کمی با پارچهها آشنا شوید و بعد به سراغ جزئیات کامل میرویم. اولین قدم شناخت پارچهها و تشخیص آنچه در ذهن شما است با پارچهای که در بازار دیدهاید است که بسیار مهم است. در قدم اول، توسط یک برس مثل مسواک، گرد و غبار را از روی لباستان پاک کنید. برای تمیز کردن یقه لباس میتوانید آن قسمت را در آرد ذرت و یا جوش شیرین بپوشانید و بگذارید یک شب بماند؛ سپس توسط یک برس آن را کاملا تمیز کنید. اگر درخشندگی که از پارچه میبینید مطلبوب بود بدان معنی است که پارچه از نوع الیاف طبیعی مثل پشم یا نخ و پنبه است. سه نوع پارچه ارگانزا داریم: ارگانزای طرح پنجره ای که از جنس پلی استر است دومین ارگانزا ارگانزای تک رنگ است که از نخ های براق داخلش استفاده شده است وقتی لایه آستری استفاده کنید رنگ اصلی پارچه بیشتر دیده میشود.

تور ارگانزا برای دوخت لباس های شب و عروس بسیار محبوب است زیرا درخشندگی بی نظیری دارد. از ویژگی های الیاف ویسکوز می توان به میزان جذب رطوبتی آن اشاره کرد که مقدار آن بیش از پارچه ی کتان است، همچنین ویکوز از خاصیت کششی بالایی برخوردار است. همچنین این نوع پارچه پرزهای کوتاهی دارد. روش بعدی برای تشخیص نوع پارچه و میزان مرغوبیت آن، سوزاندن قسمت کوچکی از پارچه است. یعنی پارچه از جنس و مرغوبیت خوب و قابل قبولی برخوردار است. پس از خاموش شدن شعله باید به سه چیز توجه کنید؛ بو، چگونگی سوختن، و خاکستر. اما یکی از معایب آن زود کثیف شدن است که در این صورت بهتر است از ترکیبات پنبه به جای پنبه خالص بهره ببرید. اما اگر پارچه پس از کشیده شدن به حالت اولیه خود برنگشت معنی آن این است که پارچه داری مرغوبیت مناسبی نیست. دلیل نام گذاری این الیاف به الیاف مصنوعی این است که مواد سازنده آن ها در طبیعت نیست و تماما مصنوعی و یا شیمیایی هستند.

از این مدل از پارچه ها میتوان در دوخت و دوز لباس های رسمی، تودوزی و یا لوازم جانبی استفاده کرد. پارچه ها انواع و جنس های مختلفی دارند و همین باعث میشود که کار ما سخت شود. پارچههای کرپ بافت ظریف و بادوامی دارند و از آنها برای دوخت انواع لباسهای مجلسی، کت و شلوار و مانتو استفاده میشود. به طور کلی میتوان گفت پارچه هایی که از الیاف مصنوعی ساخته شده باشند. همانطور که تا به الان متوجه شدید، پارچهی سوییت اگر طبیعی باشد به راحتی لکه و کثیف میشود و به طور کلی نیازمند مراقبت است؛ در ادامه به بررسی چند راهکار ساده برای تمیز کردن آن خواهیم پرداخت. با گذشت زمان، صنعتگران در سوئد و سراسر اروپا متوجه شدند که پتانسیل این نوع پارچه بیشتر از تولید دستکش است؛ بنابراین به تدریج تولید آیتمهای دیگر از جمله کت، پالتو، کیف و کفش و… اگرچه پارچه سوییت طبیعی ضد آب نیست؛ اما این نوع پارچه در برابر سرما و رطوبت بسیار عالی عمل خواهد کرد. ضخامت بالا و عایق بودن آن در برابر سرما باعث شده که از آن در پوششهای زمستانی استفاده شود. 3- در برابر ساییدگی مقاوم هستند .

پارچههای ابریشمی از جمله بهترین و نرمترین پارچههای دنیا محسوب میشود همچنین یک نوع خاصیت براقی دارند که اگر از زوایای مختلف به آن نگاه کنید شاهد تغییر رنگ پارچه در جهات مختلف میشوید. قابلیت تنفس پذیری و گرم نگهداشتن در محیطهای سرد از دیگر مزایای این نوع پارچه است. نخ پنبه یکی از اصلیترین انواع الیاف است، یعنی خودش از الیاف مختلف و متفاوتی تشکیل شده است. اما پارچه هایی که از موادی مانند نایلون، ریون، استات و یا پلی استر ها تشکیل شده باشند با نام الیاف مصنوعی شناخته میشوند. پس کفش یا کیفتان را کاملا تمیز کنید تا علامت آب مشخص نباشد. در صورت نیاز میتوانید از پاککن مخصوص جیر تهیه کنید و توسط آن لکهها را تمیز کنید. همچنین پارچه سوییتی که از پوست خوک به دست میآید ضخامت زیادی دارد و بسیار سنگین است. سوییت طبیعی از پوست حیوانات از جمله گاو، گوسفند، خوک و گوزن به دست میآید؛ این پارچهها بر اساس پوست نوع حیوانی که از آن ساخته میشود به دستههای مختلفی تقسیم میشود.

دیدگاهتان را بنویسید