پارچههای صددرصد کتان، رنگپذیری کمی دارند

نخ استفاده شده در تولید پارچه های کرپ دارای تاب بالایی می باشد. پارچه کرپ از این دسته پارچه ها بوده و در حال حاضر کاربرد بالایی در تولید انواع پوشاک، مخصوصا پوشاک زنانه دارا می باشد. این روز ها برخی از پارچه ها از اقبال بیشتری در تولید انواع لباس برخوردار است. این الیاف از بز آنگورا تهیه میشود و در تولید لباسهای گرم و مناسب پاییز و زمستان بسیار کاربرد دارد. کاربرد های این پارچه بسیار متنوع است و علاوه بر انواع پوشاک در منسوجات خانگی همچون انواع رومیزی و رومبلی نیز استفاده می شود. پارچه ابریشم عمدتا برای ساخت لباس های لوکس و گران قیمت و مبلمان خانگی استفاده می شود. همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، خود پنبه به صورت طبیعی به عنوان یک عنصر تزیینی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرد. ارزان بودن پارچه یکی دیگر از مزیتهای اساسی پارچه ریون است که توجه خیاطان را به سمت خود جذب کرده.

حریر یا موسلین نخی: پارچهای نخی و نازک است که در رنگهای روشن به ویژه سفید تولید میشود و نور را از خود عبور میدهد. میزان پارچه مورد نیاز خود را محاسبه کرده و عرض پارچه را در هنگام خرید درنظر بگیرید. وال: پارچهای نخی با طرح منظم است که نور را از خود عبور میدهد. ازآنجاکه چین بهطورکلی بزرگترین تولید کننده پارچه است، بنابراین منطقی است که بگوییم بیشترین ابریشم را تولید میکند. همچنین انتخاب نوع پارچه مناسب در کیفیت محصول نهایی شما نقش کلیدی را ایفا میکند. بنابراین در این مقاله قصد داریم تا کاربرد انواع پارچه در طراحی لباس را بررسی کنیم. پارچه ململ در مصارف عمومی و صنعتی کاربرد فراوانی دارد. محصولات پلی یورتان کاربردهای بسیاری دارند و سهچهارم مصارف جهانی از محصولات پلی یورتان به شکل فوم است. الیاف مصنوعی: ریون، نایلون و پلی استر. پلاستیک: مواد مصنوعی مانند اکریلیک، نایلون، پلی استر و مواد شیمیایی پلاستیکی بکار رفته در لباسها که گرما ساز است. شاخص مهم در رابطه با پارچه های کرپ زیر دست نسبتا نرم آن است. در این بخش به صورت کوتاه به پارچه کرپ و انواع آن اشاره خواهیم کرد. در کرپون ، خصوصیات کرپ مانند را در جهت تارها با درجات مختلفی از پیچ و تاب در نخ به وسیله تاب دستی چپ و یا راست در نخ و یا گاهی تیز با اثرات چین جزئی در طرح های ژاکارد ایجاد می کنند.

«کشمیر» به دلیل کمیابی و نرمی فوقالعادهی که دارد، حس تجمّل و لوکس بودن را القاء میکند. در بافت این پارچهها، پود از زیر دوتار یا بیشتر عبور میکند. این نوع پارچه بسیار سبک است و تراکم تار و پود بالایی دارد. در پارچه تریکو نخ به صورت تار و حلقوی گره خورده و از کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی از تارها، پارچه تریکو یا گردباف تشکیل میشود. مخمل کورد یا کبریتی: در بافت این پارچه نخی، دو دسته تار استفاده شده است. سویت شیرت اشتوف یا پلووری: نوعی تریکوی ضخیم یا ژرسه است که در بافتش از پنبههای مخلوط استفاده میشود. این پارچه دارای دوام و استحکام و مقاومت بالا است و یکی از سبکهای مد و فشن است که در تمام دنیا استفاده میشود.پارچه جین زیبایی منحصر به فردی دارد و قیمت آن بسیار مناسب است.این نوع پارچه هم مطابق به فصل دارای جنس نازک و ضخیم است.نکته ی بسیار مهم و تاکیدی این است که پارچه ی جین ازجمله مهم ترین و بهرین پارچه برای مد و زیبایی به شمار میرود. تعجب آور نیست که نایلون از مشتقات نفت بوده که یکی از آلوده ترین صنایع و انواع انرژی است.

از کاربردی ترین انواع پارچه برزنت می توان به برزنت های شمعی اشاره نمود.برزنت های شمعی در ساخت چادرهای محافظتی اتومبیل ها – مسقف سازی های موقت ضد باران – پوشش محافظتی اجناس در انباری ها -ساخت لانه حیوانات – ساخت آلاچیق – به عنوان پوشش بالکن – پوشش استخرها – ساخت سایبان و … امروزه از انواع پارچه ها در تولید پوشاک استفاده می شود. از صابون و زرده تخممرغ نیز میتوان برای بهترشدن کیفیت کار استفاده کرد. ضخامت این نوع پارچه می تواند متغیر باشد و جنس نخ مورد استفاده در کیفیت و شاخص های فیزیکی آن موثر است. از دبیت برای آستر لباس یا رویۀ لحاف استفاده میشده است. این پارچه بسیار سبک و لطیف است و معمولاً از این نوعی پارچه ابریشمی برای دوخت لباس شب استفاده می شود. ژرژت ابریشمی شباهت زیادی به شیفون ابریشمی دارد. الیاف پارچه کشمیر بسیار ریز و ظریفاند، تقریباً مانند پارچه ابریشمی. ململ: پارچهای نخی است که بسیار لطیف، نازک و غالبا سفید است. گاواردین: پارچهای نخی و مرغوب است که از انگلستان وارد شده و برای دوخت لباس فرم و کت و شلوار مردانه بسیار مناسب و زیبا است.

دیدگاهتان را بنویسید