پارچههای صددرصد کتان، رنگپذیری کمی دارند

این پارچه لمسی نرم و ابریشممانند دارد. معمولاً ایراد فرم بدن زیر یک پارچه سنگینتر کمتر به چشم میآید تا زیر یک پارچه نازک و نرم مثل ابریشم؛ به خصوص اگر فرم لباس شما ساده باشد و جزئیات زیادی نداشته باشد. پلی آمید : شامل انواع نخ های نایلونی با استحکام بالا در مواردی مثل تقویت تایر خودرو و هواپیما مورد استفاده قرار می گیرند. تولید و دوخت پارچه مثل هر صنعت دیگری رازها و نکات ریز و درشت بسیار زیادی دارد و پارچه فروشها به عنوان اصلیترین فروشندگان این محصولات، از این رازها خبر داشته و میدانند که برای خرید یک پارچه با کیفیت و مرغوب باید به چه نکاتی توجه کرد. لازم است عنوان کنیم که تراکم پارچههای آماده شده با یکدیگر متفاوت هستند. پس از پایان جنگ جهانی دوم صنعت نساجی با کمبود پنبه و پشم روبه رو شد. پارچه ابریشم اصل پس از لمس پارچه روی پوست کمی گرما ایجاد می کند. این پارچه ضد حساسیت است و برخلاف بسیاری از پارچه های موجود در بازار که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند حساسیت پوستی ایجاد نمی کند.

تیشرتی که از مواد بیکیفیت تولید شده است قطعا محصول مناسبی به شمار نمیرود. علاوه بر این، پنبه در طیف گسترده ای از رنگ ها تولید شده و نسبت به سایر پارچه ها نیز ارزان تر است. تنوع پارچهها بسیار زیاد است و بر این تنوع نیز هر روز افزوده میشود و هنگام خرید و انتخاب پارچه این حجم متنوع و مختلف پارچه باعث احساس سردرگمی میشود و خرید و تصمیم را بسیار سخت میکند. هر چند پنبه یک فیبر طبیعی است اما مشکلات زیادی را برای محیط زیست ایجاد می کند. پارچههای مجلسی معمولاً دارای عرض کامل و عرض مفید هستند، اگر به این نکته دقت کنید عرض کامل برای پارچههای استاندارد است اما برای عرض مفید شما باید به فضای ناکارآمد پارچه را برش بزنید تا از عرض مفید استفاده کنید. بافت کرپ به علت نرم بودن(البته بر حسب گرماژ پارچه دارای زیر دستهای متفاوت میباشد)به راحتی بر روی اندام مینشیند. به همین علت از آن برای دوخت بخشهایی از لباس که نیاز به فرمپذیری پارچه دارند از جمله یقه، آستین و حلقه آستین استفاده میشود. پارچه های اکریلیک به علت حفظ گرمای زیاد، در تهیه گرم کن های ورزشی، ژاکت، شلوارهای گرم و لباس های زمستانی مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید می شود. این پارچه از خاصیت ایجاد گرما برخوردار بوده و به همین دلیل در دوخت لباس های زمستانی و انواع بوت زنانه و کفش کاربرد دارد. این پارچه به دلیل مقاومت بالا و عدم نفوذ هوا در تولید انواع پالتو های ضخیم زمستانی نیز کاربرد دارد. پارچه کرپ در دوخت انواع مانتو، سارافون، خرجکار، شال، بلوز و کت وشلوار کاربرد دارد. انتخاب یک پارچه مناسب مهم ترین اقدام در دوخت لباس است زیرا با گسترش تکنولوژی انواع مختلفی از پارچه با الیاف های طبیعی یا مصنوعی تولید می شوند. این مدل پارچه معمولاً از وزن سبک تا متوسطی برخوردار است و از آن برای درست کردن انواع لباس و وسایل منزل مانند جلیقه یا ملافه نیز استفاده میشود. کرپ پارچهای با بافت ساده، سبک و بدون چینخوردگی است. است. بسیاری از پارچهها با ترکیب دو الیاف طبیعی و مصنوعی تولید میشوند که با تغییر درصد و میزان الیاف طبیعی مصنوعی دنیای متنوعی از پارچه را ارائه میدهند. از این پارچه برای دوخت لباس های مجلسی استفاده می شود و دارای رنگ ها و طرح های متنوعی است. از پارچه ساتن در دوخت لباس های مجلسی زنانه، سرویس خواب و سرویس آشپزخانه و…

پارچه ساتن به صورت ترکیبی از الیاف های طبیعی و مصنوعی از جمله پنبه و پلی استر تولید می شود. در ایران گاهی به این نوع پارچه “لی” هم میگویند که در اصل نام تجاری یک برند است. از آن جا که نساجی، صنعتی ریشه دار در فرهنگ و جغرافیای ایران است برخی پارچه ها در زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته اند که امروزه ممکن است از یاد ها رفته باشند. این پارچه ها مانند نایلون، داکرون، ترگال و… پارچههای مصنوعی شامل نایلون، پلیاستر، استات، اکریلیک، ریون و… به گروهی از پارچه ها که ممکن است از ابریشم ، ریون ، استات ، پنبه ، پشم ، الیاف مصنوعی و یا مخلوطی از الیاف با خصوصیات چین جزئی و یا دانه دانه شدن در سطح پارچه باشد ، اطلاق می گردد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در یادداشت امروز، انواع پارچه و خصوصیات و کاربردهای آنها آشنا کنیم. این پارچه برای دوخت انواع شلوار کاربرد دارد. پارچه مانتویی کرپ ابریشم مناسب دوخت مانتو مجلسی است و تن خور خوبی دارد. دلیل محبوبیت پلی استر دوام بالای الیاف آن می باشد که برای استفاده در لباس مردانه و زنانه مناسب است. این پارچه دارای دوام و استحکام بالا است و یکی از سبکهای مد است که در تمام دنیا استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید