پارچههای صددرصد کتان، رنگپذیری کمی دارند

به طور کلی میتوان گفت پارچه تور، نوعی پارچه تزیینی است. گینگهام نوعی پارچه نخی است. این پارچه دارای چین و گره های زیاد است و در وزن های مختلف تولید می شود. هنگامی که می خواهیم برچسب پایدار بودن را بر جنسی بزنیم، میزان منابع استفاده شده در تولید آن جنس و تجزیه و تحلیل چرخه ی عمر محصول از سری عوامل مهم تعیین کننده می باشند. افتخار شرکت اُیاز این است که آخرین تکنولوژی نساجی روز دنیا را در اختیار دارد و به ­لحاظ مزیت­های رقابتی از جمله کیفیت محصول (ثبات رنگ و دوام پارچه)، در دسترس­پ ذیری، قیمت رقابتی و مُد بازار یک رغیب اصلی برای کشورهای اروپایی و آسیایی در بازارهای داخلی و جهانی محسوب می­شود. این محصول با استفاده از گیاه کتان به وجود میآید. مستحکم ترین پارچه های دنیا ابریشم ها هستند و به علت داشتن پروتئین هادی حرارت نبوده و آن را در خود نگه می دارند حالا بعد از پارچه های ابریشمی برای ساخت لوازم منزل و لباسهای لوکس و شیک استفاده می شود پارچه های ابریشمی از جمله بهترین و نرم ترین پارچه های دنیا محسوب می شود همچنین یک نوع خاصیت برابی دارند که اگر از زوایای مختلف به آن نگاه کنید شاهد تغییر رنگ پارچه در جهات مختلف می شویم.

پارچه های برزنتی به دلیل استحکام زیاد و قبالیت ضد اب بودن؛ جزو پارچه های باکیفت است که بیشتر برای کار و صنایع از آن ها استفاده میشود. به عنوان لیف مجلل محسوب میشود و معمولاً برای تولید انواع جوراب و لباس مورد استفاده قرار میگیرد. پارچه ژرژت بسیار سبک وزن است و معمولاً رنگ آن کاملاً مات است. ظاهر این پارچه، برجسته و چیندار است و وزن آن به طور معمول، سبک تا متوسط است. در حالت معمول، این نوع از پارچهها در دو رنگ تهیه میشوند. پارچه کشباف به طور معمول، وزنی سبک تا متوسط دارد. این پارچه ها علاوه بر درخشندگی زیبا بسیار سبک هستند. این مدل از پارچه ها به دلیل ریز بودن الیاف های موجود در آن از پارچه هایی با پشم گوسفند ساخته شده اند سبک تر وگرم تر هستند. از این مدل از پارچه ها میتوان در دوخت و دوز لباس های رسمی، تودوزی و یا لوازم جانبی استفاده کرد. درست است که راهی طبیعی و ایمن برای تولید منسوجات مصنوعی وجود ندارد اما هر چه که هست، تعداد عظیمی از شرکتهای تولید منسوجات مصنوعی چینی از فرایندهایی برای تولید استفاده میکنند که به محیطزیست آسیب میرساند و کارگران را در معرض خطر قرار میدهد.

پارچه های کشمیر هرچند به عنوان بافتی از پنبه درست میشوند. پارچه ریون برای بسیاری از طراحان به عنوان “ابریشم هنر” شناخته شده است. این راهنمای جامع انواع پارچهها میتواند شروع خوبی برای شناخت پارچه باشد. نکته بسیار مهم این است که پارچه جین از جمله مهمترین و بهترین پارچهها برای مد و زیبایی به شمار میرود. پارچه کتان که به آن پارچه نخی نیز گفته میشود یکی دیگر از انواع پارچه در طراحی لباس به شمار میرود. چراکه این پارچه نوعی پارچه لوکس به شمار میرود و فرآیند تهیه کردن آن نیز بسیار زمانبر است. از طرف دیگر در بسیاری از موارد با استفاده از این پارچهها ملافه نیز تهیه میکنند. به دلیل جذب رطوبت بالا، از متقال برای گردگیری منازل استفاده میشود. در این نوع پارچهها به علت مراحل تکمیل کمتر و سرعت تولید بالا، بیشترین کاربرد را در الیافها و نخهای مصنوعی استفاده میشوند. این پارچه ها به دلیل استحکام بالا، سبکی، لطافت و ظرافیتی که دارند معروف هستند و در صنعت پوشاک استفاده میشوند. در واقع اغلب اطلاعات مربوط به پارچه کتان در فضای مجازی و کتاب ها موجود است مربوط به پارچه لینن که از الیاف کتان بافته می شود، است. اشاره کرد. از ویژگی های ظاهری این پارچه می توان به شفافیت، نرمی و سبکی آن اشاره کرد.

صفت «مخملی» اشاره مستقیم به لطافت و نرمی این نوع پارچه دارد و منظور از آن «به نرمی مخمل» است. اشاره کرد. در بسیاری از موارد نیز از این پارچه برای طراحی دکوراسیون منزل استفاده میکنند. بنابراین با استفاده از آن انواعی از لباسها را میتوان دوخت. دورس: نوعی پارچهی نخی که با الیاف پنبه بافته میشود و نسبت به دیگر پارچههای نخی ضخیمتر و مقاومتر بوده و دارای انواع دو نخ و سه نخ است که از آن برای دوخت البسهی گرم کن ورزشی استفاده میشود. روش دیگری که میتوان در هنگام سوختن پارچه به نوع آن پی برد. از جمله این لباسها میتوان به لباسهایی اشاره کرد که دکمه دارند و یا انواعی از پیراهنها را نام برد. لینن یک پارچه بسیار سبک است که مقاومت قابل توجهی هم دارد. پارچه اسپندکس که با نام لاکرا یا الاستان نیز شناخته میشود، یک نوع پارچه با الیاف مصنوعیست که به خاطر خاصیت ارتجاعی بالایش محبوب است. دارای نخ های بسیار طویلی است که همگی رو به یک سمت دارند . این پارچه ها به دلیل تار و پودی که دارند. این پارچه ها به دلیل قابلیت انعطاف پذیری و همچنین دوام بالایی که دارند بسیار محبوب و کارامد اند و در صنایع مختلف مانند صنت کیف و کشف و یا کمربد و…

دیدگاهتان را بنویسید