پارچههای صددرصد کتان، رنگپذیری کمی دارند

پارچه برک گرم است و وزن کمی دارد و به جهت نگهداری آسان بسیار پرطرفدار است. به دلیل اینکه پارچه موسلین بسیار سبک و کمرنگ است برای آزمایش کردن الگوهای لباس مناسب است. نکته بسیار مهم اینکه این پارچه ها ممکن است باعث ایجاد حساسیت های پوستی شوند و تبادل هوا نیز در آنها سخت تر از الیاف گیاهی می باشد. به ندرت پیش میآید که طرحی بر روی پارچه توییل چاپ بشود، اما میتوان در بافت آن از نخهای چندرنگ استفاده کرد تا طرحهای زیبا و منحصر به فردی ایجاد شود. طرح و رنگ بندی، نقش برجسته بودن یا نبودن طرح و همچنین برند تولید کننده همگی بر تعیین قیمت ها موثر می باشند. طرح آن معمولاً دورنگ است و محبوبترین ترکیب رنگهای آن عبارتاند از سفید و آبی، یا سفید و قرمز. معمولاً پارچهای را ریون مینامیم که حالت کشی و حتی توری دارد. دبیت معمولاً رنگ تیره قهوهای یا مشکی دارد و نوع علی اکبری آن از همه مرغوب تر است. مخمل به علت دشواری ساخت و تولید معمولاً جزو پارچههای لوکس و اشرافی محسوب میشود. چرمهای اصیل معمولاً گرانقیمت هستند و پارچهای خاص و زیبا برای پوشش محسوب میشوند. پارچههای ابریشمی از جمله بهترین و نرمترین پارچههای دنیا محسوب میشود همچنین یک نوع خاصیت براقی دارند که اگر از زوایای مختلف به آن نگاه کنید شاهد تغییر رنگ پارچه در جهات مختلف میشوید.

به محض ورود به سایت پارچه خونه با دنیایی از کالا رو به رو میشوید! آکریلیک بافت نرمی دارد و از جمله پارچههای گرم به شمار میرود و برای دوخت انواع پوشاک مناسب است. الیاف فوتر به شدت باعث گرما میشوند و بهترین نوع این پارچه برای پالتو مناسب است. دلیل محبوبیت پلیاستر، دوام بالای الیاف آن میباشد که برای استفاده در لباس مردانه و زنانه مناسب است. مرغوبیت این پارچه به خاطر رنگ ثابت و نرمی آن میباشد. به همین دلیل بهتر است هنگام انتخاب و خرید پارچه، برای اینکه از رنگ پارچه مورد نظر مطمئن شوید، آن را زیر نور آفتاب بیرون از مغازه یا کنار پنجره بررسی کنید. فهمیدن اینکه محصول مورد نظر پنبه است یا خیر احتیاج به تجربه ی فراوان دارد، ضخامت و نوع نرمی و زبری ربطی به جنس نخ آن ندارد، این ویژگی ها به نوع بافت برمیگردد، اما میشود یک راه و آن هم در بعضی مواقع پنبه بودن یا نبودن محصول را فهمید این راه دقت به سطح پارچهی مورد نظر و براقی جنس است.

پارچه را از روش های بافت تاری-پودی، بافت حلقوی (کش بافی یا قلاب بافی)، روشهای بی بافت و گره زدن تولید می شود.پارچه ها از نظر مواد بکار رفته انواع گوناگون دارند: از جمله پنبه ای (نخی)، پشمی، ابریشمی و … الیاف شیشه از حرارت دادن مواد معدنی، بهطوریکه قبل از بلور شدن سرد شوند، تهیه میشود. الیاف شیشه، الیاف ظریف و خمش پذیری هستند که از شیشه ساخته میشوند. چرم به دلیل داشتن ویژگی تنفس پذیری جایگاه مهمی را در بخش پوشاک به خود اختصاص داده است. چرم مصنوعی یا پی وی سی: چرم مصنوعی PVC «پی وی سی» و PU «پلی اورتان» ترکیبی از یک لایه روکش به نام Skin و یک لایه اسفنج از جنس PVC یا PU است که بر روی پارچه پوشش داده می شود. چرم پارچهای بادوام و مقاوم در برابر چینوچروک است و بر اساس نوع، درجه و نحوه تولید، میتواند ظاهر و شکل متفاوتی به خود بگیرد. علاوه بر این فرم بدن خود را هم در نظر بگیرید. 3- هم در زمستان و هم در تابستان قابل استفاده اند .

در حال حاضر انواع مختلف پارچه کتان در صنعت پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد. در غیراینصورت نایلون به عنوان یکی از مواد پرکاربرد در صنعت نساجی معرفی نشد. چرا که به عنوان یک پارچه با رسمیت بالا در نظر گرفته میشود. مقدار پشمی که برای هر مترمربع نمد لازم است با مقدار پشم لازم برای تولید قالی برابر است اما چون زمان تولید نمد بسیار کوتاهتر است (حدود یک روز) قیمت آن پایین است. نایلون استحکام خوبی در برابر سایش و کشش دارد و فوراً خشک میشود، زیرا رطوبت کمی به خود جذب میکند. دلیل استفاده از نایلون در لباس مردانه یا زنانه قیمت مناسب، استحکام زیاد و قابلیت شستوشوی بالای آن میباشد. پارچههای ترکیبی، بیشتر برای بهرهمندی از مزایای پارچههای طبیعی و برخورداری از استحکام الیاف مصنوعی با ترکیب کردن درصدهای مختلفی از این مواد تولید میشوند. در قدیم نوعی کلاه که رویه آن از ماهوت بود دوخته میشد و به نام کلاه ماهوتی معروف بود. این نام برگرفته از کشمیر هند است که این پارچه در ابتدا آنجا ساخته شد. این بزها معمولاً در نواحی دارای آبوهوای سخت زمستانی مانند مغولستان، زندگی میکنند؛ اما از انواع دیگر بز نیز میتوان پارچهی کشمیر تهیه کرد. از دیگر ویژگیهای آن میتوان به جذب بسیار سریع رطوبت و عرق بدن و درعینحال خاصیت بوزدایی آن اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید